Kukurydziany żwirek World’s Best Cat Litter dla kotów

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na:

Żwirki dla kotów, produkowane z ziaren kukurydzy to raczej rzadkość na polskim rynku zoologicznym, a z pewnością są warte zainteresowania – wszak kukurydza to surowiec ekologiczny. Dlatego z przyjemnością prezentuję Wam jeden z nich: kukurydziany żwirek World’s Best Cat Litter dla kotów (WBCL). Możecie go nabyć w internetowym sklepie zoologicznym Geminus Store. Sam testuję go już od dłuższego czasu. Ściółka ta należy do grupy żwirków zbrylających się.

Duża wydajność – najważniejsza cecha kukurydzianego żwirku World’s Best Cat Litter dla kotów

O żwirkach kukurydzianych już trochę pisałem (czyt: Kukurydziane żwirki dla kotów), ale nie podawałem konkretnych przykładów, co niniejszym nadrabiam. Jeśli miałbym jednym słowem określić World’s Best Cat Litter, powiedziałbym „super”! I wcale bym nie przesadził. Przynajmniej jeśli chodzi o wydajność. Nabyłem opakowania o pojemności 6,35 kg. Trzeci miesiąc już leci, a jeszcze nie zużyłem jednej całej torby (dla jednego kota)!

Kukurydziany żwirek World’s Best Cat Litter dla kotów świetnie się zbryla. Bryłki są bardzo zwarte – nie rozpadają się przy wyjmowaniu. Ściółka niewątpliwie bardzo dobrze chłonie wilgoć, ponieważ odchody szybko zamieniają się w odwodnione „mumie”. Musi też znacznie zwiększać swoją objętość podczas tego procesu, skoro w tak stosunkowo wolnym tempie ubywa jej z kuwety podczas codziennego sprzątania – nie ma potrzeby częstego uzupełniania żwirku.

Chłonność zapachów też oceniam bardzo pozytywnie – w ogóle nie czuć kociego moczu. Sam żwirek ma jednak dość specyficzny zapach, co jest raczej cechą wszystkich ściółek pochodzenia roślinnego. Osobiście średnio przepadam za tą wonią, ale można się przyzwyczaić – zresztą pozytywne cechy World’s Best Cat Litter w moim odczuciu rekompensują ten mały minus z nawiązką.

Inne cechy kukurydzianego żwirku World’s Best Cat Litter dla kotów

Niewątpliwą zaletą jest również to, iż World’s Best Cat Litter dla kotów jest produktem naturalnym i biodegradowalnym. W świecie zdominowanym przez sztuczne tworzywa, które zanieczyszczają środowisko, każdy tego typu wyrób jest na wagę złota. Można go zapewne kompostować i według informacji producenta usuwać drogą sanitarną, czyli spuszczać z wodą w toalecie. Osobiście z tym ostatnim radziłbym uważać. Chodzi mi o to, że wrzucenie jednej czy dwóch bryłek ściółki z pewnością nie będzie miało przykrych konsekwencji, ale wsypanie całej zawartości kuwety to co innego!

Jako wyrób naturalny nie zaszkodzi naszym futrzakom, gdy przypadkowo go połkną. Nawet kociakom, które dość często, jak dzieci, próbują wszystkiego, co wpadnie im w łapy. Istotnym jest również fakt, że World’s Best Cat Litter jest żwirkiem niemal bez pyłowym – zgodnie z informacją producenta w 99 procentach! I jak napisano w karcie produktu na stronie sklepu, nie zawiera przy tym glinki, pyłów silikonowych, składników syntetycznych lub redukujących pylenie.

Jak dla mnie zaletą jest również to, że kukurydziany żwirek World’s Best Cat Litter dla kotów jest drobnoziarnisty. Osobiście lubię takie ściółki, między innymi dlatego, iż odniosłem wrażenie, iż lepiej się one zbrylają od tych gruboziarnistych. Wolę je, chociaż łatwiej je kotu wysypywać z kuwety – World’s Best Cat Litter jest stosunkowo lekki. Co ciekawe w stosunku do swej masy, ma również małą objętość. Jak wspominałem, zamówiłem opakowania o wadze 6,35 kg, które okazały się zadziwiająco małe! Cechy te ułatwiają transport i przechowywanie ściółki.

Ściółka ma również atrakcyjny wygląd. Nie chodzi mi tu tylko o opakowanie, które jest niczego sobie – zastosowane tu intensywne barwy, czerwony i lawendowy połączone z czernią i bielą, z pewnością przyciągają wzrok i zachęcają do kupna. Myślę głównie o wyglądzie samego żwirku, Jestem typowym wzrokowcem i na takie szczegóły zwracam uwagę – sądzę, że nie ja jeden,

Sposób użycia kukurydzianego żwirku World’s Best Cat Litter dla kotów

Kukurydziany żwirek World’s Best Cat Litter dla kotów jest żwirkiem zbrylającym się. Używa się go zatem tak, jak każdą inną ściółkę z tej grupy. Do kuwety sypiemy warstwę o grubości minimum 5 cm. Codziennie usuwamy odchody i bryłki powstające pod wpływem moczu. Regularnie uzupełniamy żwirek w kuwecie, by utrzymać odpowiednio grubą warstwę.

Rodzaje kukurydzianego żwirku World’s Best Cat Litter dla kotów

Na dzień dzisiejszy kukurydziany żwirek World’s Best Cat Litter dla kotów dostępny jest w opakowaniach 3,18 kg, 6,35 kg i 12,7 kg oraz w dwóch rodzajach:

  • kukurydziany żwirek dla kotów, World’s Best Litter o zapachu naturalnym,
  • kukurydziany żwirek dla kotów, World’s Best Cat Litter o zapachu lawendy.
kukurydziany żwirek dla kotów, World’s Best Litter Extra Strenght o zapachu naturalnym

Kukurydziany żwirek dla kotów, World’s Best Litter o zapachu naturalnym

kukurydziany żwirek dla kotów, World’s Best Litter o zapachu lawendyym

Kukurydziany żwirek dla kotów, World’s Best Litter o zapachu lawendy

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie główne: Jacek P. Narożniak
Zdjęcia produktów: Geminus-Store.com

Blue_Bis Baner

2 Odpowiedzi do “Kukurydziany żwirek World’s Best Cat Litter dla kotów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *