Bentonitowy żwirek Intersand OdourLock dla kotów

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na:

Lubicie bentonity? Jeśli tak, polecam Wam bentonitowy żwirek Intersand OdourLock dla kotów. To naprawdę dobry produkt. Myślę, że śmiało można zaliczyć go do czołówki ściółek do kocich kuwet. Stosowałem go i bardzo przypadł mi do gustu. OdourLock jest żwirkiem zbrylającym się., wykonanym z najczystszej chemicznie odmiany bentonitu.

Absorbcja wilgoci i neutralizacja zapachów, czyli wydajność bentonitowego żwirku Intersand OdourLock dla kotów

Zacznijmy od tego, co najważniejsze, czyli od wydajności żwirku dla kota mierzonej dwoma właściwościami: stopniem pochłaniania wilgoci i sto[niem neutralizowania zapachów. Chyba każdy z nas zwraca na to uwagę, prawda? Nie tylko dlatego, że nie chcemy brzydkich zapachów w mieszkaniu. Im bardziej wydajny jest żwirek dla kota, tym jest on relatywnie tańszy.

W ogólnym rozliczeniu stosowanie bardzo wydajnej ściółki do kuwety dla kotów wychodzi, moim zdaniem, taniej niż używanie produktu kiepskiej jakości, co zmuszą nas do częstego wymieniania całej zawartości kociej toalety. Nie uważacie?

Wróćmy jednak do bentonitowego żwirku Intersand OdourLock dla kotów. Zarówno zdolność do pochłaniania moczu jak i stopień neutralizowania zapachów w przypadku tej ściółki oceniam bardzo wysoko. W kuwecie jest czyściutko i nie dolatuje z niej żadna niemiła woń.

Stopień zbrylania się bentonitowego żwirku Intersand OdourLock dla kotów

W przypadku zbrylających się żwirków dla kotów na ich wydajność w dużym stopniu wpływa także zdolność zbrylania się. Im bardziej zwarte i trwałe są powstające bryłki, tym czyściej w kuwecie. Czyściej również dlatego, że łatwiej się w kociej toalecie sprząta.

Kiepskiej jakości zbrylające żwirki dla kotów mają to do siebie, że bryłki ściółki są bardzo nietrwałe. Nie można ich usunąć w całości, ponieważ się rozpadają. Pozostałe w kuwecie fragmenty zanieczyszczają więc jej zawartość, tym samym zmniejszając wydajność żwirku dla kota.

W przypadku bentonitowego żwirku Intersand OdourLock dla kotów jest zupełnie inaczej. Bryłki, które powstają pod wpływem moczu, są super zwarte. Nie rozpadają się ani przy sprzątaniu w kuwecie, ani wtedy gdy kot zakopuje swoje odchody i mocz.

Inne cechy bentonitowego żwirku Intersand OdourLock dla kotów

Najważniejsze zalety bentonitowego żwirku OdourLock dla kotów mamy omówione. Chciałbym jeszcze wspomnieć o innych cechach tej ściółki. Na przykład o jej wyglądzie.

W moim odczuciu bentonitowy żwirek Intersand OdourLock dla kotów prezentuje się naprawdę bardzo atrakcyjnie. Jest drobny i ma ładny jasno grafitowy kolor. Ziarenka ściółki są przy tym całkiem przyjemne w dotyku

Przede wszystkim podoba mi się, że OdourLock ma drobną granulację. Lubię takie ściółki. Nie tylko dlatego, że ładniej wyglądają. Z mojego doświadczenia wynika, że drobne żwirki dla kotów lepiej się zbrylają. Myślę też, że po drobnych ziarnach ściółki lepiej się stąpa zwierzętom.

Wadą drobnoziarnistych żwirków dla kotów jest to, że futrzaki bardziej je wysypują z kuwety. Kuweta zamknięta zmniejsza jednak ten problem.

Co do barwy bentonitowego żwirku Intersand OdourLock dla kotów, to oczywiście nie wpływa ona jego właściwości. Sprawia jednak, że ściółka wygląda estetycznie.

A wygląd opakowania bentonitowego żwirku Intersand OdourLock dla kotów? Jest w porządku. Może nie super, ale nie jest źle.Myślę, że przyciąga ono wzrok, a to jest ważne.

Minusem bentonitowego żwirku Intersand OdourLock dla kotów jest natomiast to, że występuje on wyłącznie w workach o pojemności 12 kg. Przynajmniej tak jest teraz, gdy publikuję ten tekst.

Tak duże opakowania żwirku dla kotów nie każdemu odpowiadają. Owszem, na dłużej wystarczają, ale są cięższe, co jest problemem, gdy musimy korzystać z komunikacji miejskiej. Na szczęście każdy worek ma z boku porządny uchwyt, który ułatwia transport.

Tak! Wiem, że każdy worek żwirku ma uchwyt. Nie zawsze jednak jest on wystarczająco wytrzymały i wygodny do trzymania. W przypadku  bentonitowego żwirku Intersand OdourLock dla kotów uchwyt jest solidny i wygodny.

Rodzaje bentonitowego żwirku Intersand OdourLock dla kotów

Gdy piszę ten tekst, istnieją 4 rodzaje bentonitowego żwirku Intersand OdourLock dla kotów. To:

  • bentonitowy żwirek Intersand OdourLock Baby Powder dla kotów – o zapachu pudru dla dzieci,
  • bentonitowy żwirek Intersand OdourLock Calming Breeze dla kotów – o zapachu łagodnej bryzy,
  • bentonitowy żwirek Intersand OdourLock Lavender Field dla kotów – o zapachu lawendy,
  • bentonitowy żwirek Intersand OdourLock Unscented dla kotów – o zapachu naturalnym, czyli nie perfumowany.
Bentonitowy żwirek Intersand OdourLock Baby Powder dla kotów – o zapachu pudru dla dzieci

Bentonitowy żwirek Intersand OdourLock Baby Powder dla kotów – o zapachu pudru dla dzieci

Bentonitowy żwirek Intersand OdourLock Calming Breeze dla kotów – o zapachu łagodnej bryzy

Bentonitowy żwirek Intersand OdourLock Calming Breeze dla kotów – o zapachu łagodnej bryzy

Bentonitowy żwirek Intersand OdourLock Lavender Field dla kotów – o zapachu lawendy

Bentonitowy żwirek Intersand OdourLock Lavender Field dla kotów – o zapachu lawendy

Bentonitowy żwirek Intersand OdourLock Unscented dla kotów – o zapachu naturalnym, nie prefumowany

Bentonitowy żwirek Intersand OdourLock Unscented dla kotów – o zapachu naturalnym, nie prefumowany

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie główne: Jacek P. Narożniak
Zdjęcia produktów: Animal Service

Blue_Bis Baner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *