Silikonowy żwirek Calitti Crystals dla kotów

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na:

Prezentowałem ostatnio żwirki kukurydziane i żwirki bentonitowe, ale o silikonowych ściółkach dawno już nic nie pisałem. Postanowiłem więc nadrobić zaległości i zrecenzować dla Was produkt tego typu. Wybrałem silikonowy żwirek Calitti Crystals dla kotów, który nie tak dawno miałem okazję wypróbować. Ściółka należy do grupy żwirków niezbrylających się.

Silikatowy, nie silikonowy żwirek Calitti Crystals dla kotów

Oczywiście ściółka ta nie jest wyprodukowana z silikonu. To błąd, który utrwalił się naszej świadomości. (O tym skąd się wziął możecie przeczytać w tekście Silikonowe żwirki dla kotów.) Materiałem, z którego wytwarzane są silikonowe żwirki dla kotów jest żel krzemionkowy, czyli silikat.

Przyjemny wygląd silikonowego żwirku Calitti Crystals dla kotów

Silikonowy żwirek Calitti Crystals dla kotów z pewnością przyciąga uwagę swoim wyglądem. Moim zdaniem prezentuje się on naprawdę interesują. Mam tu na myśli zarówno design opakowania, jak i wygląd samej ściółki.

Zapewne jest to kwestią koloru. Niewiele ściółek do kocich kuwet pakowana jest w torby w różowym kolorze. Silikonowy żwirek Calitti Crystals dla kotów również ma różowy odcień Dokładniej mówiąc jest biało-różowy – białe granulki z dodatkiem różowych granulek.

Projekt graficzny opakowania silikonowego żwirku Calitii Crystals dla kotów ogólnie mówiąc jest w porządku. Może troszkę zbyt mało nowocześnie i coś bym w nim poprawił,.

Plusem jest przezroczysty fragment torby. Dzięki niemu osoby, które jeszcze tej ściółki nie znają, mogą zobaczyć ją przed zakupem.

Inne cechy fizyczne silikonowego żwirku Calitii Crystals dla kotów

Silikonowy żwirek Calitti Crystals dla kotów ma raczej drobne granulki. Jak wszystkie silikonowe ściółki dla kotów ta również w specyficzny sposób szeleści, gdy zwierzę w niej grzebie. Żwirek nie ma zapachu wyczuwalnego przez człowieka.

Żel krzemionkowy, czyli materiał, z którego wykonuje się silikonowe żwirki dla kotów jest bardzo lekki. Dlatego torba ściółki niewiele waży, co znacznie ułatwia transport.

Silikonowy żwirek Calitti Crystals dla kotów jest lekki, ale nie przyczepia się do kocich łap, więc zwierzęta nie roznoszą go po mieszkaniu i tylko trochę wysypują z kuwety. Przynajmniej u mnie tak jest, ale ja mam koty krótkowłose, dlatego trudno mi powiedzieć, jak to jest w przypadku zwierząt o długiej sierści.

Duża wydajność silikonowego żwirku Calitti Crystals dla kotów

Oczywiście, jak zawsze powtarzam, wygląd ściółki do kocich kuwet jest ważny, ale o wiele większe znaczenie ma jej wydajność. Ta zaś wynika z dwóch właściwości żwirku dla kotów: zdolności do pochłaniania wilgoci oraz zdolności do niwelowania zapachów.

Wydajność silikonowego żwirku Calitti Crystals dla kotów oceniam naprawdę bardzo wysoko. Gdyby tak nie było, nie polecałbym Wam tej ściółki. A polecam! Jeśli lubicie silikonowe ściółki do kocich, wypróbujcie silikonowy żwirek Calitti Crystals dla kotów!

Ściółka błyskawicznie pochłania mocz i zapachy. Absorpcja wilgoci jest tak duża, że koci kał, który znajdzie się w kuwecie, szybko ulega dokładnemu wysuszeniu. Niewątpliwie dzięki tak wysokiemu współczynnikowi pochłania wilgoci zmniejsza się tempo rozwoju bakterii, co jest korzystne dla ochrony zdrowia zwierzaka.

Niezbrylający się silikonowy żwirek Calitti Crystals dla kotów

Duża chłonność wilgoci i zapachu to najważniejsze właściwości każdej ściółki dla kotów, a w szczególności niezbrylającej się ściółki dla kotów. A jak to już wspomniałem na wstępie, silikonowy żwirek Calitii Crystals dla kotów należy właśnie do grupy niezbrylających się żwirków dla kotów.

W przypadku niezbrylających się żwirków dla kotów codziennie usuwamy z kuwety tylko kał. Gdy ściółka przestanie już absorbować wilgoć, wymieniamy całą zawartość kuwety. Dlatego im więcej moczu żwirek dla kota może wchłonąć, tym rzadziej musimy czyścić całą kuwetę.

Stopień zużycia silikonowego żwirku Calitti Crystals dla kotów poznajemy po zmianie zabarwienie. Absorbując mocz białe granulki ściółki żółkną. Gdy zatem żwirek stanie się żółty, trzeba go wyrzucić.

Rodzaje silikonowego żwirku Calitti Crystals dla kotów

W chwili publikacji tego artykułu dostępny jest jeden rodzaj silikonowego żwirku Calitti Crystals dla kotów. Możecie go zakupić poprzez profil marki na Facebooku.

Silikonowy żwirek Calitti Crystals dla kotów

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie głównie: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie produktu: Calitti Cat Litter

Blue_Bis Baner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *