Roślinny żwirek Leo dla kotów

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na:

Kontynuuję prezentację ściółek do kocich kuwet. Ty razem postanowiłem zaprezentować Wam bardzo ciekawy produkt, który wyróżnia się na tle innych swoim wyglądem. To zbrylający się roślinny żwirek Leo dla kotów. Prezentuje się bardzo atrakcyjnie. A czy jego właściwości można również ocenić wysoko?

Roślinny żwirek Leo dla kotów – Produkt o oryginalnym wyglądzie

Opis żwirku dla kota zwykle zaczynam od najważniejszej cechy, czyli wydajności. Tym razem jednak rozpocznę od wyglądu tej ściółki. Jak bowiem wspomniałem na wstępie, to dzięki niemu roślinny żwirek Leo dla kotów od razu rzuca się w oczy.

Opakowanie roślinnego żwirku Leo dla kotów jest dość skromne, w moim odczuciu. Prosta przezroczysta torba z naklejoną etykietą. W innym przypadku powiedziałbym, że to spora wada, ale nie w tym. Zastosowanie takiego opakowania pozwala uwypuklić barwę ściółki. Roślinny żwirek Leo dla kotów jest bowiem kolorowy.

Każdy rodzaj tej ściółki ma inną barwę, która jest adekwatna do jego zapachu, np. lawendową. To naprawdę bardzo oryginalny pomysł producenta. Z pewnością przyciąga uwagę klientów. Sam zainteresowałem się tym produktem właśnie ze względu na jego nietuzinkowy wygląd. Oczywiście to nie wygląd, ale zdolność pochłaniania zapachów i wilgoci jest najważniejsza, ale o tym za chwilę.

Co do zapachu roślinnego żwirku Leo dla kotów, (warianty zapachowe) to w moim odczuciu jest  bardzo intensywny ale przyjemny. Trochę obawiałem się, czy ta intensywna woń nie będzie przeszkadzała futrzakowi, ale nie przeszkadza.  Jeśli o mnie chodzi to nie przepadam za żwirkami zapachowymi, preferuję te o zapachu naturalnym. W tym jednak przypadku zapach tych ściółek mi nie przeszkadza.

Muszę jeszcze wspomnieć o sposobie pakowania roślinnych żwirków Leo dla kotów. To jeszcze jednak oryginalna cecha tych ściółek. Otóż z toreb odpompowywane jest powietrze a ściółka zostaje sprasowana do kostek o wymiarach 27 cm x 10 cm x 7 cm.

Rozwiązanie takie jest niezwykle praktyczne, ponieważ bardzo ułatwia przechowywanie żwirku. Kupując w sklepach internetowych zwykle zamawiamy większą liczbę worków żwirku, które gdzieś trzeba w domu przechowywać. Dzięki próżniowemu pakowaniu ściółka zajmuje znacznie mniej miejsca niż tradycyjne opakowania. Dziwię się, że inni producenci żwirków nie wpadli na pomysł, by w ten sposób pakować swe wyroby.

Tu pewna ciekawostka. Otóż taki sposób pakowania sprawia, iż może nam się wydawać, że ściółki w torbie jest niewiele. Odniosłem takie wrażenie, gdy żwirek dostał mi dostarczony i poczułem się trochę rozczarowany. Niepotrzebnie. Nie ulegajcie złudzeniom. Jedno opakowanie wystarcza na wypełnienie dużej kuwety.

Roślinny żwirek Leo dla kotów produkowany jest w trzech podstawowych wariantach: kruszonu oraz pelletu w dwóch rozmiarach. Ogólnie wielkość ziaren nie jest duża. Nawet ziarna pelletu są niewielkich rozmiarów (tzw. mini pellet). Bardzo mi się to podobna. Wolę drobno ziarniste ściółki, ponieważ w moim odczuciu lepiej się zbrylają niż te o dużej granulacji.

Pellet jest w dotyku bardzo przyjemny. Kruszon zaś nieco chropawy, jeśli mogę tak się wyrazić. Ogólnie wrażenia dotykowe są nieco odmienne niż w przypadku innych żwirków roślinnych, których do tej pory używałem.

Roślinny żwirek Leo dla kotów – Produkt wydajny

Roślinny żwirek Leo dla kotów zaliczamy do żwirków zbrylających się. Ci z Was, którzy czytali już moje artykuły o ściółkach do kocich kuwet, wiedzą już zapewne, że preferuję ten rodzaj żwirków. Uważam bowiem, że – uogólniając – są one wydajniejsze od ściółek niezbrylających się. Ponadto przy ich stosowaniu, sprzątanie w kuwecie jest dużo łatwiejsze.

Moim zdaniem roślinny żwirek Leo dla kotów bardzo dobrze się zbryla. Naprawdę jestem zadowolony z tej właściwości omawianej ściółki. Bryłki, które powstają pod wpływem moczu, są zwarte i trwałe. Nie rozpadają się przy wyjmowaniu, dzięki czemu brudny żwirek nie miesza się z czystym. Co ciekawe, bryłki te wydają mi się dziwnie małe – oczywiście może tylko tak mi się wydaje.

Trudno mi jednoznacznie stwierdzić, która z form tej ściółki zbryla się lepie, kruszon czy pellet. Obstawiam jednak kruszon, choć może to być mylne wrażenie.

Dobre właściwości zbrylające żwirku to duża zaleta. Cecha ta ułatwia sprzątanie w kuwecie i zwiększa wydajność ściółki. Muszę w tym miejscu jednak przyznać, że trochę dziwnie sprząta się kuwetę z roślinnym żwirkiem Leo dla kotów. Być może to kwestia nietypowego wyglądu albo intensywnej woni. Do tej pory nie używałem ściółek np. o zapachu brzoskwini.

Roślinny żwirek Leo dla kotów dobrze pochłania wilgoć. Nieco niżej oceniam zdolność pochłaniania odoru. Z kuwety nie dolatują żadne brzydkie zapachy, da się jednak wyczuć lekką woń odchodów przy sprzątaniu. Ale zupełnie nie wyczuwam odoru kociego moczu. Ogólnie jest więc w porządku.

Wydajność roślinnego żwirku Leo dla kota jest według mnie bardzo zadowalająca. Uważam, że biorąc pod uwagę tę cechę, możemy umieścić tę ściółkę wśród najlepszych żwirków dla kotów.

Roślinny żwirek Leo dla kotów – Produkt rozpuszczalny w wodzie

Kolejną niezwykłą cechą roślinnego żwirki Leo dla kotów jest to, że rozpuszcza się on w wodzie. Znam ściółki, które wrzucone do wody po prostu się rozpadają, ale z całkowicie rozpuszczalnym żwirkiem pierwszy raz mam do czynienia. Oczywiście proces nie zachodzi błyskawicznie, ruch wody go przyśpiesza.

Fakt, że roślinny żwirek Leo dla kotów rozpuszcza się w wodzie oznacza, iż można go wyrzucać do toalety. Oczywiście nie całą zawartość kuwety, tylko pojedyncze bryłki powstałe pod wpływem moczu. W tym miejscu muszę się przyznać, że ja mam pewne opory, by to robić. Mimo wszystko obawiam się zatkania odpływu.

Roślinny żwirek Leo dla kotów – Produkt ekologiczny

Roślinny żwirek Leo dla kotów produkowany jest  z soi, włókien grochu i skrobi kukurydzianej. To surowce nie tylko naturalne, ale też w 100% biodegradowalne i – co równie ważne – odnawialne. Śmiało więc możemy uznać tę ściółkę za wyrób ekologiczny.

Nie ma wątpliwości, że jest to duża zaleta. Troska o środowisko jest obecnie priorytetem, czego chyba nie trzeba tłumaczyć. Biodegradowalność oznacza mniej odpadów. Roślinny żwirek Leo dla kotów może być również kompostowany – dobra wiadomość dla właścicieli ogrodów.

Roślinny żwirek Leo dla kotów – Rodzaje

Gdybyście chcieli wypróbować roślinny żwirek Leo dla kotów, znajdziecie go w firmowym sklepie internetowych właściciela marki: TopCats.pl. Myślę, że warto! Może przypadnie Wam do gustu?

Jak już wspomniałem, obecnie roślinny żwirek Leo dla kotów występuje w trzech formach:

  • roślinny żwirek Leo dla kotów kruszon,
  • roślinny żwirek Leo dla kotów pellet drobniejszy,
  • roślinny żwirek Leo dla kotów pellet grubszy.

W chwili publikacji tego artykułu każdy w powyższych rodzajów dostępny jest w czterech wariantach zapachowych:

  • roślinny żwirek Leo dla kotów o zapachy naturalnym.
  • roślinny żwirek Leo dla kotów o zapachu zielonej herbaty,
  • roślinny żwirek Leo dla kotów o zapachu lawendy,
  • roślinny żwirek Leo dla kotów o zapachu brzoskwini.

Jedno opakowanie roślinnego żwirku Leo dla kotów zawiera 2,5 kg ściółki, czyli około 6 litrów.

Roślinny żwirek Leo dla kotów – kruszon o zapachy naturalnym

Roślinny żwirek Leo dla kotów – kruszon o zapachy naturalnym

Roślinny żwirek Leo dla kotów – kruszon o zapachu zielonej herbaty

Roślinny żwirek Leo dla kotów – kruszon o zapachu zielonej herbaty

Roślinny żwirek Leo dla kotów – kruszon o zapachu lawendy

Roślinny żwirek Leo dla kotów – kruszon o zapachu lawendy

Roślinny żwirek Leo dla kotów – kruszon o zapachu brzoskwini

Roślinny żwirek Leo dla kotów – kruszon o zapachu brzoskwini

Roślinny żwirek Leo dla kotów – pellet o zapachy naturalnym

Roślinny żwirek Leo dla kotów – pellet o zapachy naturalnym

Roślinny żwirek Leo dla kotów – pellet o zapachu zielonej herbaty

Roślinny żwirek Leo dla kotów – pellet o zapachu zielonej herbaty

Roślinny żwirek Leo dla kotów – pellet o zapachu lawendy

Roślinny żwirek Leo dla kotów – pellet o zapachu lawendy

Roślinny żwirek Leo dla kotów – pellet o zapachu brzoskwini

Roślinny żwirek Leo dla kotów – pellet o zapachu brzoskwini

Tekst i zdjęcia: Jacek P. Narożniak

Blue_Bis Baner

3 Odpowiedzi do “Roślinny żwirek Leo dla kotów”

  1. W końcu ktoś pomyślał o zdrowiu i ekologii! Nasze zwierzęta zasługują na to co najlepsze, tak samo jak my. Naturalne jest najlepsze! POLECAM!

  2. Bardzo polecam, nareszcie żwirek który nie czepia się do kocich łapek ! To była największa zmora. A teraz czysto w domu 😉 do tego delikatny zapach i można go spłukiwać w toalecie. Sprawdźcie sami , jest meeega

  3. Świetne żwirki!!! Spełniają wszystkie oczekiwania. Najbardziej mnie zachwyciła szybkość rozpuszczania się żwirku. POLECAMM całym sercem❤️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *