Posypka do kuwet dla kotów, Inodorina Deo Lettiera

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na:

Tym razem chciałbym napisać co nieco o tzw. posypkach do kocich kuwet. A konkretnie posypkach marki Inodorina, które od jakiegoś czasu testuję. Ich zadaniem jest zwiększenie wydajności żwirku dla kotów.

O skuteczności posypek Inodorina Deo Lettiera do kuwet dla kotów słów kilka

Na wstępie uczciwie muszę przyznać, że do tej pory specjalnie nie wierzyłem w działanie tego typu produktów. Owszem zdarzało mi się ich używać, na przykład wtedy, gdy dodawane były jako gratisy do żwirków dla kotów, które kupowałem. A mała próbka to chyba jednak trochę za mało, by sprawdzić działanie tych preparatów.

Posypki Inodorina Deo Lettiera do kuwet dla kotów są zatem pierwszymi, po które świadomie sięgnąłem, uznając, iż najwyższy czas przetestować takie preparaty i… coś o nich napisać na blogu. Po pierwszym ich użyciu muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony.

Początkowo miałem zamiar dodać posypkę do ściółki tej samej marki – zamówiłem je razem – by porównać jego wydajność z nią oraz bez niej. Po namyśle zmieniłem jednak zdanie i postanowiłem wymieszać Inodorina Deo Lettiera z jakimś żwirkiem kiepskiej jakości. Oczywiście takim, z którym już kiedyś miałem do czynienia. Nie podam oczywiście nazwy tego, który wybrałem, powiem tylko, że zaliczał się do grupy żwirków niezbrylających się.

Jak na mój gust, efekty są więcej niż zadowalające. Odnoszę wrażenie, iż „żywotność” ściółki znacząco się zwiększyła – może się mylę, ale przynajmniej o 50% (zapewne wiecie, jak działa ten rodzaj wypełniacza do kocich kuwet, jeśli nie, możecie przeczytać o tym tutaj).

Zużyłem przy tym jedno opakowanie posypki na jedną, dość sporych rozmiarów kuwetę. Zamówiłem trzy słoiki, po jednym z każdej wersji zapachowej, więc zostały mi jeszcze dwa do dalszych testów. Teraz dodaję ją do żwirku Inodorina, zgodnie z pierwotnymi zamiarami. Ciekawy jestem, w jakim stopniu wpłynie na jego wydajność. Zobaczymy.

Inne cechy posypki Inodorina Deo Lettiera do kuwet dla kotów

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie sklepu, jest to całkowicie naturalny produkt, który wytwarzany jest z kolb kukurydzy. Materiał ten cechuje się ponoć bardzo dobrą chłonnością. Przyznaje jednak, że nie mam pojęcia, na czym dokładnie polega działanie posypki, wiem tylko, iż neutralizują one odór kociego moczu i odchodów – ale w jaki sposób?

Same posypki Inodorina Deo Lettiera nie cechują się silną wonią. Pachną bardzo delikatnie, choć całkiem przyjemnie. Na dzień dzisiejszy dostępne są w opakowaniach 320 gramowych. Marka Inodorina należy do włoskiej firmy Pet Village S.r.l. z Ravenny, która już od 10 lat rozwija oferuje wysokiej jakości produktów do pielęgnacji zwierząt domowych.

Jak używać posypki Inodorina Deo Lettiera do kuwet dla kotów

Sposób użycia posypki Inodorina Deo Lettiera polega na codziennym dodawaniu do żwirku w kuwecie około trzech łyżek stołowych i starannym wymieszaniu całości. Ja sypię nieco więcej – mam sporą kuwetę.

Rodzaje posypki Inodorina Deo Lettiera

Posypka Inodorina Deo Lettiera do kuwet dla kotów dostępna jest w tej chwili w trzech wersjach zapachowych:

  • mleka z wanilią,
  • białego piżma,
  • talku.

Wszystkie trzy dostępne są w internetowym sklepie firmy GEMINUS Leszek Koniarski, która jest dystrybutorem na rynek polski zarówno posypek Inodorina, jak i żwirków te marki.

Inodorina Deo Lettiera Deodorante Per Lettiera Al Profumo Di Late e Vanillia - Posypka o zapachu mleka z wanilią

Inodorina Deo Lettiera Deodorante Per Lettiera Al Profumo Di Late e Vanillia – Posypka o zapachu mleka z wanilią

Inodorina Deo Lettiera Deodorante Per Lettiera Al Profumo Di Muschio - Posypka o zapachu białego piżma

Inodorina Deo Lettiera Deodorante Per Lettiera Al Profumo Di Muschio – Posypka o zapachu białego piżma

Inodorina Deo Lettiera Deodorante Per Lettiera Al Profumo Di Talco - Posypka o zapachu talku

Inodorina Deo Lettiera Deodorante Per Lettiera Al Profumo Di Talco – Posypka o zapachu talku

Tekst i zdjęcia: Jacek P. Narożniak

Blue_Bis Baner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *