Koty wykastrowane i tytuły wystawowe FIFe

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na:

Koty wykastrowane mogą brać udział w wystawach kotów rasowych, które organizowane są przez organizacje felinologiczne zrzeszone w FIFe. Tym samym mogą również zdobywać tytuły i nagrody.

Koty kastrowane na wystawach FIFe

O ile mi wiadomo, możliwość prezentowania kotów wykastrowanych na wystawach odróżnia te pokazy od wystaw psów rasowych. Kastrowane futrzaki są pełnoprawnymi członkami kocich pokazów, choć oczywiście mają swoje własne klasy i tytuły.

Uznano, że kastraci i kastratki nie mogą być porównywane z futrzakami niekastrowanymi, co uważam za sensowne. Dlatego nie wystawiane są w tym samych klasach, co zwierzęta niewykastrowane. Utworzono więc dla nich klasy: Premiorów, Międzynarodowych Premiorów, Wielkich Międzynarodowych Premiorów oraz Najwyższych Premiorów.

Wykastrowane koty mogą więc otrzymać tytuły: Premior, Międzynarodowy Premior, Wielki Międzynarodowy Premior oraz Najwyższy Premior.

Co ciekawe, zgodnie z regulaminem FIFe, kot, który zdobył już tytuły w klasach dla kotów niekastrowanych zostanie poddany zabiegowi kastracji, może ubiegać się o tytuły w klasach kotów kastrowanych.

Zwierzak taki może być zatem niejako podwójnie utytułowany. Czyli na przykład posiadać tytuł Grant International Champion oraz Supreme Premier.

Więcej o tytułach wystawowych FIFe możesz przeczytać TUTAJ.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Jacek P. Narożniak

Blue_Bis Baner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *