Ile kosztuje wystawa kotów?

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na:

Ile kosztuje zaprezentowanie swojego kota na wystawie, a nie, ile zapłacić musi zwiedzający, oczywiście. A niestety za darmo zwierzaka wystawić nie możemy, płacić trzeba! Czy dużo? Cóż, to zależy od zasobności naszych portfeli. W odniesieniu do najniższej krajowej, powiedziałbym, że tanie nie jest. Ale po kolei.

Nie podam rzecz jasna dokładnych cen. A to dlatego, że ceny się zmieniają w czasie i różnią się zależnie od klubu, który wystawę organizuje. Podam jedynie rząd wielkości. A zatem…

Za co musimy zapłacić, gdy chcemy wystawić kota?

Koszty przynależności do klubu felinologicznego. To oczywiście podstawa, gdyż bez tego nie wystawimy zwierzaka na wystawie. Na dzień dzisiejszy to mniej więcej 100 złotych składki rocznej plus około 50-80 złotych jednorazowej koszty rejestracji kota i wpisowego.

Koszty szczepień kota i zaświadczenie od weta. Bez aktualnych szczepień przeciw najgroźniejszym zakaźnym chorobom zwierzak nie zostanie wpuszczony na teren wystawy. Potrzebne też jest zaświadczenie od lekarza weterynarii, w którym stwierdza on, że futrzak jest zdrowy. Różnie to kosztuje, zależnie od lecznicy, ale przynajmniej kilkadziesiąt złotych trzeba zapłacić (a nawet powyżej stówy, zwłaszcza, gdy doliczymy profilaktyczne odrobaczanie).

Koszty opłat wystawowych. Chcąc wystawić futrzaka, musimy zapłacić organizatorowi wystawy, a różni organizatorzy różnie sobie liczą. W przybliżeniu jednak trzeba brać pod uwagę wydatek powyżej 100 złotych za jeden dzień wystawowy dla jednego kota.

Koszty niezbędnych akcesoriów dla kotów. Wybierając się na wystawę nie możemy zapomnieć o wystroju klatki wystawowej, miskach, jedzeniu, kuwecie i żwirków dla kota. I oczywiście będzie nam potrzebny transporter. To oczywiście podstawa. Wielu wystawców zabiera jeszcze akcesoria do pielęgnacji kotów, czasem kosmetyki (dla właścicieli kotów długowłosych jest to wręcz obowiązkowy ekwipunek). Niestety nie jestem wstanie powiedzieć dokładnej, ile to wszystko może kosztować – to kwestia tego, co i jakiej jakości kupujemy.

Koszty podróży na wystawę, noclegu i jedzenia. W tym przypadku także trudno podać cenę. Zależy, jak daleko się wybieramy, czym jedziemy i w jakim hotelu będziemy nocować (jeśli mamy taki zamiar) i ile nocy. Musimy też rzecz jasna coś jeść, a koszty wyżywienia także bywają różnorodne.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: By Heikki Siltala (Catza.net)
[CC BY 3.0], via Wikimedia Commons

Blue_Bis Baner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *