Czy musimy kupować legowisko dla kota?

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na:

Czy kot potrzebuje legowiska? O to jest pytanie! Powiem tak, świat się nie zawali, jeśli go nie będzie miał, ale nie zaszkodzi mu go kupić. Z kotami i kocimi legowiskami jest bowiem pewien mały problem.

Koty często nie chcą spać w legowisku dla kota

No właśnie. Wiele kotów najzwyczajniej w świecie ignoruje swoje legowiska, śpiąc wszędzie, tylko nie w nich. Może to wynikać z faktu, że kocie łóżeczko stoi nie tam, gdzie powinno (wg kota oczywiście), albo z wielu innych przyczyn.

Niestety trzeba to sobie szczerze powiedzieć, że koty często wolą spać w naszych łóżkach lub na fotelach, aniżeli na własnych posłaniach. Nie odczuwają zatem dyskomfortu związanego z brakiem kociego legowiska, szczególnie jeśli mamy w mieszkaniu wygodne fotele i kanapy.

Dlaczego zatem warto kupić legowisko dla kota?

No cóż, może jednak będzie chciał z niego korzystać. A w sumie dobrze jest, gdy futrzak ma coś, co jest tylko jego. Legowisko dla kota może się przydać także w przypadku jego choroby. Albo wtedy, gdy jedziemy z pupilem na wakacje (przesiąknięte jego zapachem legowisko zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa).

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: By Jachimow (Own work)
[CC BY-SA 3.0],
via Wikimedia Commons

Blue_Bis Baner

4 Odpowiedzi do “Czy musimy kupować legowisko dla kota?”

  1. Nasz kot ma swoje legowisko na szerokim parapecie i często w nim leży. Równie często śpi z nami w łóżku i na fotelu. Coraz rzadziej śpi na hamaku zamocowanym do grzejnika. Podejrzewam, że legowisko lubi bo jest to dobry punkt obserwacyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *