Ile misek potrzebuje kot?

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na:

Pytanie z pozoru banalne, prawda? Ile misek potrzebuje kot? Z drugiej jednak strony, kompletując wyprawkę dla kota, musimy kupić je także – przecież nasz pupil musi z czegoś jeść i pić.

Ile misek dla kota nam się zatem przyda?

Liczba misek dla kota zależy od tego, czym mamy zamiar go żywić. Jeśli chcemy podawać mu wyłącznie suchą karmę dla kotów lub wyłącznie karmę mokrą, wystarczą nam tylko dwie kocie miski. Jedną przeznaczymy na wodę, druga na jedzenie.

Jeśli mamy w planach serwować naszemu zwierzakowi suchą i mokrą karmę – polecałbym zakupienie trzech kocich misek. Jedną na wodę, jedną na karmę mokrą i jedną na karmę suchą. Dlaczego?

Wodę kot powinien mieć stale w misce. Sucha karma, która nie psuje się szybko, także może znajdować się w kociej misce (uważam, że jest to wskazane). Mamy więc dwie miski zagospodarowane. Trzecią przeznaczymy na mokrą karmę dla kota, która nie jest trwała, więc podajemy ją małymi porcjami.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Pieter Duits, Flickr

Blue_Bis Baner

2 Odpowiedzi do “Ile misek potrzebuje kot?”

  1. Osobiście stosuję trzy miski dla kota. Jedną na wodę, drugą na suchą karmę (kupuję specjalne suche karmy na zęby, wydzielanie połkniętych kłaków) i na mokrą, którą dostaje po moim przyjściu z pracy, po zjedzeniu po prostu ją myję i chowam do szafki. Nie kupowałem specjalnej miski z podajnikiem na kilka dni, ponieważ do mojego mieszkania mają klucze moja sąsiadka i siostrzenica, więc zawsze mam pewność, że kot zostanie nakarmiony podczas mojej kilkudniowej nieobecności. W każdym razie, gdybym nie mógł liczyć na kogoś, to wydaje mi się, że ten automatyczny podajnik to świetna sprawa!0000000

  2. Za radą hodowcy nasza koteczka rosyjska niebieska ma dwie miski z wodą. Jedna przy jedzeniu i druga w innym pokoju. Z tej drugiej zdecydowanie chętniej korzysta. Z tej pierwszej bardzo rzadko. Już częściej potrafi pić wodę z naczyń znajdujących się w zlewie co nas zadziwia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *