Warto urozmaicać kotu dietę

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na:

Jestem zwolennikiem urozmaiconej diety kota, nawet jeśli stosujemy doskonałej jakości gotową karmę dla kotów. Uważam, że taki sposób żywienia kotów ma dużą przewagę nad monodietą. Dlaczego warto urozmaicać kotu dietę?

Urozmaicona dieta jest zdrowsza

Wiem, że niektórzy mogą ze mną polemizować. Praktyka wykazuje, że koty mogą jeść jeden rodzaj pożywienia, jeśli zawiera on wszystko, co potrzebują do życia. Mam tu na myśli np. gotową karmę dla kota. Wiem, że niektórzy hodowcy przez długi czas stosują jedną karmę lub karmy jednej marki.Sądzę jednak, że urozmaicona dieta korzystniej wpływa na zdrowie naszych zwierząt. Łącząc np. karmy suche z mokrymi, łączymy zalety jednych i drugich.

Urozmaicona dieta przyzwyczaj kota do różnych pokarmów

Koty potrafią przyzwyczaić się do konkretnego pokarmu, jeśli stale go otrzymują. W efekcie nie chcą tknąć innych rodzajów pożywienia. Może być to problemem dla opiekuna, gdy np. stosowane przez nich karma zniknie z rynku lub zmieni się jej skład. Urozmaicona dieta przyzwyczaja koty do różnego pożywienia, co pozwala uniknąć wspomnianego problemu.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Pixabay.com

Blue_Bis Baner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *