Jaki transporter dla kota wybrać?

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na:

Uważam, iż transporter dla kota zawsze się przyda. Nie ważne, czy podróżujemy z naszym pupilem czy też nie. A w czym zabierzemy futrzaka do weta na szczepienia czy badania okresowe?

Jakie transportery dla kotów są dostępne w sklepach zoologicznych?

W tej chwili w sklepach zoologicznych dominują dwa rodzaje transporterów dla kotów. Są to torby dla kotów i plastikowe kontenery dla kotów. Od czasu do czasu można spotkać jeszcze wiklinowe kosze, ale są one już pewnym przeżytkiem.

Wiklinowe kosze dla kotów

Wiklinowe kosze dla kotów są niewątpliwie ładne, ale moim zdaniem mało przydatne. Z kilku przyczyn.

Zacznijmy od tego, że nie są zbyt wygodne do noszenia, ze względu na kształty i stosunkowo ciężką wagę. Poza tym są przewiewne, gdyż mają liczne szczeliny. Tym samym przeciekają podczas deszczu. A w zimie trudno je ocieplić. I niestety kiepsko je czyści, co jest dużym problem w sytuacji, gdy naszemu sierściuchowi przydarzy się w drodze pewien wypadek…

Reasumując, wiklinowe kosze dla kotów raczej sprawdzają się tylko na krótkich trasach w ciepłe, pogodne dnie.

Torby dla kotów

Moim zdaniem torby dla kotów również są dobre tylko przy krótkich podróżach, na dalsze wypady są już mniej praktyczne.

Przyczyną jest to, iż są niezbyt sztywne. Może się to wydawać bez znaczenia, jednak wyobraźmy sobie, że podczas jazdy pociągiem, przy gwałtowniejszym szarpnięciu, bagaż współpasażera przewraca się na torbę z naszym futrzakiem… Torby dla kotów trudno też ocieplić zimą.

Jeśli jednak zdecydujecie się kupić torbę dla swoje pieszczocha, pamiętajcie, by wybrać taką, która jest całkowicie zamykana. Nie może być to więc typowa torba dla małych piesków – taka z otworem przez który pies wystawia głowę – albowiem kot z niej zwyczajnie wyskoczy.

Plastikowe kontenery dla kotów

Osobiście uważam, że tego typu transportery dla kotów są najlepsze. Mam na to kilka argumentów.

Plastikowe kontenery dla kotów są sztywne, bez problemu dają się czyścić i łatwo je ocieplić przy pomocy specjalnego pokrowca na kocie transportery. Dostępne są też w wielu rozmiarach i modelach – nawet takich dostosowanych do bagażników samochodów typu combi (chodź te takie zwykle kupuje się dla psów) oraz takich, które zaopatrzone są w kółka. A skoro o samochodach mowa, to transportery te łatwo przypiąć pasami.

Wybierając taki transporter dla kota trzeba tylko zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim waga – niektóre są dość ciężkie, ale większość stosunkowo lekka. Drugą sprawą jest dobre zamknięcie, by przypadkiem drzwiczki nie otworzyły się w podróży. Osobiście nie polecam też transporterów z dachem w postaci uchylnej kratki, ponieważ w czasie deszczu naszemu zwierzakowi woda będzie lała się na głowę, grzbiet i całą resztę.

Artykuł sponsorowany
Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: By Linda Plummer (Pet Owner)
[Attribution],
via Wikimedia Commons

Blue_Bis Baner

2 Odpowiedzi do “Jaki transporter dla kota wybrać?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *