Inodorina Magic Home – Płyn do mycia kocich kuwet

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na:

Higiena jak wiadomo jest najważniejsze, także w odniesieniu do zwierząt. Musimy dbać o czystość misek, posłań, kuwet i innych akcesoriów naszych kotów, ale też utrzymywać porządek w ich otoczeniu. Ostatnio odkryłem płyny do mycia Inodorina Magic Home, które niniejszym chciałbym Wam zaprezentować i polecić.

Słów kilka o płynach Inodorina Magic Home do mycia kocich kuwet

Napisałem „do kocich kuwet”, ale tak naprawdę płyny Inodorina Magic Home służą do mycia różnych zwierzęcych akcesoriów i wszelkich pomieszczeń, w których one przebywają. Świetnie sprawdzają się czyszczenia klatek dla gryzoni, transporterów dla małych zwierząt, psich bud itd. Ale nie tylko! Sprawdziłem również, jak sprawują się w charakterze środków do pucowania łazienkowych umywalek i tym podobnych domowych sprzętów i jest bardzo zadowolony z efektów.

Przed użyciem należy płyny Inodorina Magic Home rozcieńczyć i to sporo, ponieważ są to bardzo silne koncentraty. W tym celu używamy jednej porcji środka i przynajmniej dziesięciu porcji wody, czyli rozcieńczamy w stosunku 1:10. Stężenie preparatu może być nawet większe, zależnie od tego, jak bardzo zabrudzona jest powierzchnia, którą mamy zamiar czyścić. W przypadku bardzo uciążliwych plam, producent zaleca nawet, by użyć koncentratu, który potem trzeba dokładnie spłukać – przy rozcieńczaniu płukać nie trzeba.

Inodorina Magic Home nie tylko myje, ale też dezynfekuje. Aktywną substancją jest tu chlorek benzalkoniowy. Który konkretnie, tego w składzie na opakowanie nie podano, a jest tych związków wiele, cała grupa. Z informacji, które znalazłem wynika, że działanie tych związków polega na uszkadzaniu warstwy lipidowej błony komórkowej bakterii, co w efekcie prowadzi do ich obumierania. Proces stosunkowo powolny, ale bardzo skuteczny.

Dla organizmów kręgowców, czyli dla nas i naszych futrzaków chlorki benzalkoniowe są bezpieczne. Warto wiedzieć, że dodaje je się nawet do leków i kosmetyków, między innymi ze względu na ich antystatyczne, wygładzające, konserwujące, przeciwzapalne, przeciwwirusowe i oczywiście, wspomniane wyżej, przeciwbakteryjne. Z tego, co wyczytałem, chlorki bezalkoniowe nie są klasyfikowano jako silnie uczulające, ale alergicy powinni zachować pewną ostrożność.

Tak czy inaczej, jeśli o mnie chodzi, płyny Inodorina Magic Home do czyszczenia kocich kuwet sprawdzają się doskonale. Dobrze czyszczą, dezynfekują i pozostawiają miły zapach, utrzymujący się przez pewien czas. Nie zauważyłem też żadnych negatywnych reakcji u futrzaków.

Rodzaje płynów Inodorina Magic Home

Płyny Inodorina Magic Home do mycia dostępne są w sześciu wersjach zapachowych:

1. Inodorina Magic Home Talco – Płyn o zapachu talku,
2. Inodorina Magic Home Cedro & Bergamotto – Płyn o zapachu cedru i bergamotki,
3. Inodorina Magic Home Lavanda di Provenza – Płyn o zapachu lawendy,
4. Inodorina Magic Home Legno di Sandalo – Płyn o zapachu drzewa sandałowego,
5. Inodorina Magic Home Menta fresca – Płyn o zapachu świeżej mięty,
6. Inodorina Magic Home Muschio bianco – Płyn o zapachu białego piżma.

Wszystkie warianty można dostać w sklepie internetowym firmy Geminus, która jest ich dystrybutorem na polski rynek.

Inodorina Magic Home Talco - Płyn do mycia o zapachu talku

Inodorina Magic Home Talco – Płyn do mycia o zapachu talku

Inodorina Magic Home Cedro & Bergamotto - Płyn do mycia o zapachu cedru i bergamotki

Inodorina Magic Home Cedro & Bergamotto – Płyn do mycia o zapachu cedru i bergamotki

Inodorina Magic Home Lavanda di Provenza - Płyn do mycia o zapachu lawendy

Inodorina Magic Home Lavanda di Provenza – Płyn do mycia o zapachu lawendy

Inodorina Magic Home Legno di Sandalo - Płyn do mycia o zapachu drzewa sandałowego

Inodorina Magic Home Legno di Sandalo – Płyn do mycia o zapachu drzewa sandałowego

Inodorina Magic Home Menta fresca - Płyn do mycia o zapachu świeżej mięty

Inodorina Magic Home Menta fresca – Płyn do mycia o zapachu świeżej mięty

Inodorina Magic Home Muschio bianco - Płyn do mycia o zapachu białego piżma

Inodorina Magic Home Muschio bianco – Płyn do mycia o zapachu białego piżma

Skład płynów Inodorina Magic Home do mycia

Od 1-5%: Chlorek Benzalkoniowy, rozpuszczalniki, zapach (Kumaryna, Geralol, Linalol). Pozostałe elementy śladowe niwelujące zapachy, środki antyspieniające.

Marka Inodorina – produkty dla kotów

Płyny Inodorina do mycia kocich kuwet, i nie tylko ich, są jednym z wyrobów włoskiej firmy Pet Village S.r.l. z Ravenny, która już od 10 lat wypuszcza na rynek dobrej jakości produkty dla naszych domowych pupili. Poza wspomnianym w tym poście środków czyszczących, w ofercie spółki pod marką Inodorina znajdziemy jeszcze inne akcesoria, jak na przykład chusteczki do czyszczenia okrywy włosowej czy żwirki dla kotów. Niektóre z nich mam zamiar zaprezentować w przyszłości na łamach tego bloga.

Tekst i zdjęcia: Jacek P. Narożniak

Blue_Bis Baner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *