Czy kupić dziecku kota?

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na:

Na pytanie o to, czy kupić dziecku kota, mam zawsze jedną odpowiedź: tak, ale pod pewnymi warunkami. Uważam, że towarzystwo zwierzaka może mieć bardzo korzystny wpływ na rozwój młodego człowieka. Musimy być jednak gotowi na przyjęcie nowego domownika.

Czy naprawdę chcemy mieć kota?

Zanim kupimy naszemu dziecku kota, powinniśmy sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie: Czy my także go chcemy? A im nasza pociecha jest młodsza, tym bardziej jest to istotne. Raczej nie liczyłbym bowiem na to, że małe dziecko samo zaopiekuje się zwierzakiem. Kupi mu jedzenie, zawiezie go do weta na szczepienia itd. Wiele obowiązków opieki nad czworonożnym domownikiem spadnie zatem na nas – im młodsza jest nasza pociecha, tym więcej.

Decyzja o zakupie kota nie może być spowodowana kaprysem dziecka

Cóż, z dziećmi czasami tak bywa. Zobaczą kociaka u kolegi czy koleżanki i same chcą mieć takiego. Ot zwykły kaprys. Spełnienie go może niezbyt dobrze się skończyć, zwłaszcza dla zwierzaka. Dziecko szybko się nowym pupilem znudzi, więc to my będziemy musieli się nim zajmować. A jeśli nie będzie sprawiało nam to żadnej przyjemności…

Nie jeden kot trafił na ulicę, bo znudził się dziecku, a rodzice dziecka nie mieli ochoty się nim zajmować!

Zanim więc kupimy dziecku kota – dobrze to przemyślmy!

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: pixabay.com

Blue_Bis Baner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *