Akcesoria do pielęgnacji dla kotów

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na:

Akcesoria do pielęgnacji dla kotów to temat dość szeroki. Zabiegi pielęgnacyjne obejmują bowiem i troskę o kocie futro, i oczu, i uszu, i pazurów, i zębów. A pielęgnacja każdej z tych części kociego ciała to zupełnie osobna bajka.

Akcesoria do pielęgnacji futra u kotów

Pielęgnacja okrywy włosowej kotów jest najbardziej złożonym zadaniem w ramach troski o pupila. Już choćby z tego powodu, że kocie owłosienie ciała bywa różne. Zależnie od rasy, zwierzaki mogą mają futerka gęste lub rzadkie, krótkie bądź długie, kręcone albo proste, miękkie czy też sztywne… Zrozumiałym jest zatem, że akcesoria do pielęgnacji futra u kotów muszą być dostosowane do rodzaju włosów. Bardziej szczegółowo opowiem o tym w innym poście, tutaj tylko wspomnę, że utrzymać futro kota w idealnym stanie pomagają nam szczotki dla kotów, zgrzebła dla kotów grzebienie dla kotów oraz rękawice do czesania dla kotów i… zwykła flanelowa ściereczka.

Akcesoria do pielęgnacji oczu u kotów

Z doświadczenia wiem, że koty nie miewają jakiś częstych specjalnych problemów z oczami. Tak ogólnie mówiąc. Bywają rzecz jasna wyjątki – na przykład koty perskie, których oczy mają tendencje do łzawienia. W każdym razie, jeśli chodzi o akcesoria do pielęgnacji oczu u kota, to poza specjalnymi kosmetykami, przydają się również delikatne chusteczki, które pomagają usunąć zabrudzenia wokół oczu.

Akcesoria do pielęgnacji uszu u kotów

Do pielęgnacji uszu u kotów służą przede wszystkim odpowiednie kosmetyki, którymi możemy uszy naszego pupila wyczyścić. Przydają się też takie akcesoria do pielęgnacji, jak waciki i pałeczki higieniczne, ale pamiętajmy, że nie należy ich wsadzać do kanału słuchowego. Używamy ich tylko do czyszczenia małżowin usznych.

Akcesoria do pielęgnacji zębów u kota

Pielęgnacja zębów u kota to osobne zagadnienie. Istnieją co prawda specjalne akcesoria do pielęgnacji zębów u kotów, czyli szczoteczki do zębów dla kotów i pasty do zębów dla kotów, ale praktyczne ich zastosowanie bywa problematyczne. Nie przeczę, że istnieją futrzaki, które pozwalają myć sobie zębiszcza, ale chyba nie ma ich zbyt dużo.

Akcesoria do pielęgnacji pazurów u kota

Pielęgnacja kocich pazurów polega zasadniczo na ich przycinaniu. Nic więcej właściwie nie trzeba z nimi robić. Z tego powodu potrzebne nam akcesorium do pielęgnacji pazurów u kotów to w praktyce wyłącznie cążki do przycinania pazurów u kotów.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: By Fluter (Own work)
[CC BY-SA 4.0], via Wikimedia Commons

Blue_Bis Baner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *