Unikaj zboża w kociej karmie!

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na:

Na rynku zoologicznym znajdziemy wiele karm dla kotów, które w swoim składzie mają ziarno zbóż. Co ciekawe, wśród tych produktów znajdziemy również renomowane marki, choć zwykle są to tzw. karmy marketowe. Lepiej nie sięgać po te produkty! Przecież koty nie są roślinożercami, a zwłaszcza ziarnojadami. Dlaczego zatem podajemy im karmy zawierające zboża?

Dlaczego nie powinniśmy podawać kotom karm zawierających zboża?

Zboża są prostu dużo tańsze niż mięso, dlatego producenci gotowych diet dla kotów tak chętnie po nie sięgają. W ten sposób zmniejszają koszty produkcji i mogą – choć nie zawsze to robią – obniżyć ceny swoich wyrobów. A niska cena kusi kocich opiekunów, zachęcają do zakupu. I – często nieświadomie krzywdzą swoje zwierzaki.

Ziarno zbóż jest pokarmem zupełnie nienaturalnym dla naszych futrzaków Ich organizmy słabo radzą sobie z przyswajaniem takiego pożywienia. Co więcej, białko zbóż, A zwłaszcza pszenicy jest dla kotów silnym alergenem. To jedna z najczęstszych przyczyn alergii pokarmowych u kotów.
.
Wniosek z tego jest prosty. Powinniśmy unikać podawania kotom produktów zawierających ziarno zbóż. Na rynku zoologicznym bezzbożowych karm dla kotów pojawia się coraz więcej – jest więc w czym wybierać. I nie zawsze są one bardzo drogie, jakby się to mogło wydawać

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Pixabay.com

Blue_Bis Baner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *