Sucha karma Coyote Cat 7 dla kotów

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na:

Już od dłuższego czasu nie prezentowałem Wam żadnej gotowej diety dla kotów. Sądzę więc, że warto nadrobić zaległości!  Tym bardziej, że jakiś czas temu wpadły mi w oko całkiem nowe produkty, których jeszcze nie podawałem kotom. W tym artykule postanowiłem opisać suchą karmę Coyote Cat 7 dla kotów.

Największe zalety suchej karmy Coyote Cat 7 dla kotów

Największe zalety suchej karmy Coyote Cat 7 dla kotów. Od nich zacznę prezentację tej gotowej diety dla kotów, ponieważ dzięki nim zasługuje ona na naszą uwagę.

Muszę więc przede wszystkim napisać o bardzo wysokiej zawartości surowców pochodzenia zwierzęcego. To aż 90,5%! Naprawdę sporo! Niewiele znam suchych karm dla kotów o tak wysokiej zawartości zwierzęcych składników. To niemal 100%.

Czy muszę tłumaczyć, dlaczego duża zawartość surowców pochodzenia zwierzęcego w karmie dla kotów jest ich największą zaletą? Nasze mruczące futrzaki są zwierzętami mięsożernymi, a nie roślinożercami. Choćbyśmy bardzo chcieli, nie uczynimy z kota jarosza (możecie przeczytać o tym w tekście: Czy kot może być wegetarianinem?).

Duża zawartość składników pochodzenia zwierzęcego oznacza dużą ilość białka zwierzęcego i małą ilość węglowodanów. w suchej karmie Coyote Cat 7 dla kotów.

Białko zwierzęce jest niezwykle ważnym składnikiem diety naszych pupili. Węglowodanów natomiast mają dla nich małe znaczenie – niektórzy dietetycy zwierzęcy twierdzą nawet, że koty w ogóle ich nie potrzebują. Co więcej, zbyt duża ilość węglowodanów w diecie negatywnie wpływa u kotów na funkcjonowanie trzustki.

Kolejną ogromną zaletą suchej karmy Coyote Cat 7 dla kotów jest  brak dodatku zbóż w składzie produktu. To ważne, ponieważ układ pokarmowy naszych pupili nie jest przystosowany do ich obróbki. Białko zbożowe jest dodatkowo silnym alergenem dla futrzaków. To jeden z najczęstszych przyczyn nietolerancji pokarmowych u kotów.

Inne cechy suchej karmy Coyote Cat 7 dla kotów

Ważną informacją dla nas jest to, że sucha karma Coyote Cat 7 dla kotów jest produktem pełnowartościowym. Może być zatem jedynym składnikiem diety naszych zwierząt lub jej podstawą.

U mnie sucha karma dla kotów zawsze znajduje się w misce, ale zwierzęta dostają jeszcze sporą ilość karmy mokrej. W żywieniu kotów stosuję zatem dietę mieszaną.  Uważam to za najlepsze rozwiązanie, i to z kilku powodów, ale to temat na inny artykuł.

Powinniście tez wiedzieć, że sucha karma Coyote Cat 7 przeznaczona jest dla kotów w każdym wieku. Możemy podawać ją zarówno kociętom, kotom dorosłym, jak i kocim seniorom. Jej wartości odżywcze odpowiadają bowiem zwierzętom na każdym etapie życia.

Uważam, że ta uniwersalność suchej karmy Coyote Cat 7 dla kotów świadczy tylko o jej wysokiej jakości. To dowód na to, że jej skład naprawdę odpowiada potrzebom pokarmowym kotom jako gatunku. W takim przypadku fakt, że nadaje się dla zwierząt w każdym wieku nie zaskakuje. Wszakże w naturze dieta młodych ssaków drapieżnych nie różni się od diety osobników dorosłych.

Opakowanie suchej karmy Coyote Cat 7 dla kotów

Ciekawie prezentuje się opakowanie suchej karmy Coyote Cat 7 dla kotów. Określiłbym ją jako skromne. Jasno brązowa papierowa torba z naklejoną etykietą. Moim zdaniem jednak prezentuje się całkiem atrakcyjnie. Czarna etykieta ciekawie kontrastuje z kolorem torby a całość z pewnością wyróżnia się na tle innych opakowań karm dla kotów.

Producent suchej karmy Coyote Cat 7 dla kotów

Producentem suchej karmy Coyote Cat 7 dla kotów jest Coyote Pet Food. Sucha karma Coyote Cat 7 dla kotów produkowana jest na terenie Wielkiej Brytanii.

Rodzaje suchej karmy Coyote Cat 7 dla kotów

O ile mi wiadomo, sucha karma Coyote Cat 7 dla kotów występuje tylko w jednej postaci.

Skład suchej karmy Coyote Cat 7 dla kotów

Producent podaje nam, iż mamy do czynienia z karmą klasy Ultra Premium. Jednakże to nie skład jest dla nas dowodem jakości, nie zapewnienia producenta.

Sucha karma Coyote Cat 7 dla kotów zawiera 7 różnych źródeł białka i innych substancji pochodzenia zwierzęcego. Są to indyk, kura, kaczka łosoś, wołowina, królik i jagnięcina.

Wielka szkoda, że producent nie podaje nam, jakich konkretne części tych zwierząt używa do wyrobu swojej karmy. To jednak spory minus na tle zalet tego produktu. Mimo wszystko słowo „kurczak” to nie to samo, co chociażby „mięso z kurczaka”. Oznacza, że produkt może zawierać każdą część ciał kurczaków.

Niemniej jednak ważne jest to, iż wiemy, jakich konkretnie zwierząt rzeźnych producent używa do wyroby suchej karmy Coyote Cat 7 dla kotów. Oraz to, jak jest ich procentowa zawartość w produkcie.

Skład Coyote Cat 7: indyk 24% (suszony indyk 15%, świeżo przygotowany indyk 9%), kurczak 23,5% (świeżo przygotowany kurczak 15,5%, suszony kurczak 6%, sos z kurczaka 2%), kaczka 14,5% (świeżo przygotowana kaczka 12%, tłuszcz z kaczki 2,5%), łosoś 12% (świeżo przygotowany łosoś 9%, olej z łososia 3%), suszony królik 5,5%, suszona jagnięcina 5,5%, suszona wołowina 5,5%, bataty, ziemniaki, minerały, siemię lniane, FOS* 0,05%, MOS** 0,0,5%, Suszone brokuły, suszona marchew, pietruszka, juka, glukozamina 180 mg/kg, MSM*** 180 mg/kg, chondroityna 125 mg/kg, suszone jajka.

Składniki analityczne w Coyote Cat 7: białko surowe 48,6%, tłuszcze surowe 21%, włokno surowe 2%, popiół surowy 11,5%, wilgotność 7%, węglowodany 9,9%, energia metaboliczna 411,5 kcal/100g, omega6 3,7%, omega3 1,5%, wapń 2,1%, fosfor 1,5%.

Dodatki energetyczne (na kg) w Coyote Cat 7: witamina A (octan retinylu) 21635 IU, witamina D3 (cholekalcyferol) 1731 IU, witamina E (octan alfa-tokoferolu) 82 IU, cynk (monogudrat siarczanu cynku) 96 mg, żelazo (monohudrat siarczanu zelaza) 72 mg, mngan (monohydrat siarczanu manganu) 29 mg, jod (jodek potasu) 0,74 mg, metionina 2000 mg, tauryna 2500 mg.

  • * FOS – to fruktooligosacharydy, związki z grupy błonników. Wykazują działanie prebiotyczne, czyli wspomagają rozwój bakterii probiotycznych, które wspomagają trawienie organizmu i ochraniają nabłonek jelitowy.
  • ** MOS – to mannooligosacharydy, włókna nie ulegające fermentacji; składnik wspomagający mechanizmy obronne organizmu.
  • *** MSM – to organiczny związek siarki, który odpowiada za utrzymanie dobrej kondycji jak również elastyczności skóry i naczyń krwionośnych.

Sucha karma Coyote Cat 7 dla kotów

Tekst i zdjęcia: Jacek P. Narożniak

Blue_Bis Baner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *