Silikonowy żwirek Inodorina dla kotów

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na:

Jeśli stosujecie silikonowe ściółki dla kotów, zachęcam do wypróbowania żwirków Inodorina. Moim zdaniem są to jedne z najlepszych produktów w swojej kategorii, jakie do tej pory stosowałem. Można je zamówić przez internet, a dostępne są w kilku wersjach zapachowych. Żwirki Inodorina należą do żwirków niezbrylających się.

Słów kilka o silikonowych żwirkach Inodorina dla kotów

Oczywiście materiałem, z którego wykonane są żwirki Inodorina nie jest silikon tylko żel krzemionkowy, a to nie to samo. Pisałem o tym w tekście Silikonowe żwirki dla kotów, w którym tłumaczę też skąd ta pomyłka. Niezależnie jednak od tego, jak nazwiemy ten surowiec, dobrze wchłania wilgoć i zapachy.

Jak na mój gust, silikonowy żwirek Inodorina dla kotów wywiązuje się ze swojej roli znakomicie. Zapewnienia producenta o tym, że jedna torba żwirku dla jednego futrzaka wystarcza na jeden miesiąc, u mnie sprawdziły się w stu procentach. Niewątpliwie w przypadku różnych osobników może to nieco inaczej wyglądać, ale chyba nie powinniśmy spodziewać się dużych rozbieżności. Poza tym, Inodorina posiada wszystkie zalety silikonowych żwirków dla kota, np. stosunkowo niewiele waży, co znacznie usprawnia transport – choć jednocześnie ułatwia zwierzakom wysypywanie ściółki z kuwety, dlatego silikony lepiej sprawdzają się w toaletach zamkniętych z drzwiczkami.

Na dzień dzisiejszy silikonowy żwirek Inodorina dla kotów dostępny jest w opakowaniach 2,5 kg, tylko ten o neutralnym zapachu możemy nabyć również w wersji 7,2 kg. Jak ktoś ma dużo kotów w domu, takie większe worki mogą być praktyczniejsze, może więc producent wprowadzi je do innych wariantów zapachowych żwirku. Ja jednak bardziej preferuje mniejsze opakowania. 2,5 kg to w sumie nie tak mało. Nie wiem, jak w przypadku Inodoriny przekłada się to na objętość – nigdzie nie znalazłem takiej informacji – ale można wypełnić całkiem sporą kuwetę (u mnie 40×50 centymetrów).

Warstwa żwirku w kociej toalecie powinna wynosić minimum 5 centymetrów, by zapewnić maksymalną wydajność. Jak w przypadku wszystkich silikonów, sprzątanie polega na systematycznym usuwaniu odchodów – co jest bardzo łatwe, ponieważ ściółka bardzo szybko pozbawia je wody, zmieniając w małe, sztywne bobki. Samą ściółkę natomiast wymieniamy w całości, gdy tylko się zużyje, czyli w chwili, w której z kuwety zacznie zalatywać uryną. Uwaga! Żwirku nie wyrzucamy do toalety, tylko śmieci. Oczywiście odchody możemy tą drogą usuwać.

Testowałem już wiele różnych silikonowych żwirków dla kotów i muszę powiedzieć, że w tym porównaniu Inodorina prezentuje się bardzo korzystnie. Nie tylko jest bardzo wydajna, ale też atrakcyjnie wyglada – zarówno sam żwirek, jak i opakowanie. Wiem, że nie wszystkie futrzaki i ich opiekunowie lubią silikony, jeśli jednak Wam i Waszym podopiecznym one odpowiadają, spróbujcie Inodoriny!

Rodzaje silikonowego żwirku Inodorina dla kotów

Na chwilę obecną na rynku do wyboru mamy pięć odmian silikonowego żwirku Inodorina dla kotów:

  • Inodorina Lettiera Igienica – Żwirek dla kotów, o zapachu neutralnym
  • Inodorina Magigue Lettiera Igienica Al Profumo Di Lavanda – Żwirek dla kotów, o zapachu lawendy
  • Inodorina Magigue Lettiera Igienica Al Profumo Di Muscho Bianco – Żwirek dla kotów, o zapachu Białego Piżma
  • Inodorina Magigue Lettiera Igienica Al Profumo Di Rosa – Żwirek dla kotów, o zapachu różanym
  • Inodorina Magigue Lettiera Igienica Al Profumo Di Talco – Żwirek dla kotów, o zapachu talku

Wszystkie możecie nabyć w sklepie internetowym Geminus. Chciałbym tylko zaznaczyć, że szata graficzna opakowań, które do mnie przyjechały, różni się od tych prezentowanych na stronie sklepu. Dostałem w tej sprawie info od sklepu, że na stronie są już aktualne opakowania, a ja jeszcze otrzymałem stare, które widać na zdjęciu głównym, poniżej natomiast prezentuję nowe, które za zgodą pobrałem ze strony sklepu.

Inodorina Lettiera Igienica – Żwirek dla kotów, o zapachu neutralnym – Opakowanie 2,5 kg

Inodorina Lettiera Igienica – Żwirek dla kotów, o zapachu neutralnym – Opakowanie 2,5 kg

Inodorina Magigue Lettiera Igienica Profumo Lavanda – Żwirek dla kotów, o zapachu lawendy – Opakowanie 2,5 kg

Inodorina Magigue Lettiera Igienica Profumo Lavanda – Żwirek dla kotów, o zapachu lawendy – Opakowanie 2,5 kg

Inodorina Magigue Lettiera Igienica Profumo Muscho Bianco – Żwirek dla kotów, o zapachu Białego Piżma – Opakowanie 2,5 kg

Inodorina Magigue Lettiera Igienica Profumo Muschio Bianco – Żwirek dla kotów, o zapachu Białego Piżma – Opakowanie 2,5 kg

Inodorina Magigue Lettiera Igienica Profumo Rosa – Żwirek dla kotów, o zapachu różanym – Opakowanie 2,5 kg

Inodorina Magigue Lettiera Igienica Profumo Rosa – Żwirek dla kotów, o zapachu różanym – Opakowanie 2,5 kg

Inodorina Magigue Lettiera Igienica Profumo Talco – Żwirek dla kotów, o zapachu talku – Opakowanie 2,5 kg

Inodorina Magigue Lettiera Igienica Profumo Talco – Żwirek dla kotów, o zapachu talku – Opakowanie 2,5 kg

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie główne: Jacek P. Narożniak
Zdjęcia produktów: Geminus-Store.com

Blue_Bis Baner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *