Mokra karma Gussto dla kotów

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na:

I znów przed Wami artykuł poświęcony gotowym kocim dietom, jakie znajdziemy na polskim rynku zoologicznym. Ostatnio było o karmie suchej, więc dla odmiany zajmijmy się kocimi konserwami. Będą to lekkostrawne produkty o dobrym składzie, które mogą zasmakować Waszym futrzakom i – co ważniejsze – są dla nich zdrowe. Przed Wami mokre karmy Gussto dla kotów. Produkty klasy super premium!

Wysoko mięsne mokre karmy Gussto dla kotów

Jeśli podajecie swoim futrzakom kocie konserwy, bez wahania mogę Wam polecić mokre karmy Gussto dla kotów. Jeśli jeszcze ich nie stosowaliście w żywieniu swoich pupili, wypróbujcie!

Myślę, że produkty te spełnią Wasze oczekiwania. Ja jestem bardzo zadowolony z tego, że zdecydowałem się włączyć je do diety moich zwierzaków.

Dlaczego uważam, że mokre karmy Gussto dla kotów są warte zainteresowania?

Przede wszystkim dlatego, iż są to wyroby z dużą zawartością mięsa i innych surowców pochodzenia zwierzęcego! Mówiąc prawdę, składają się one wyłącznie ze zwierzęcych składników, jeśli nie liczyć dodatku w postaci wywarów i olei.

Nie będzie więc chyba przesady w twierdzeniu, że konserwy marki Gussto dobrze odpowiadają potrzebom żywieniowym kotów. Oczywiście chodzi mi tu o to, że koty są obligatoryjnymi mięsożercami. „Obligatoryjny” znaczy „obowiązkowy”, „przymusowy”, „bezwarunkowy”. Czyli, że nasi pupile są ściśle zależni od diety złożonej z ciał innych zwierząt – nie tylko mięsa, ale też z innych części.

Zgodnie z deklaracją producenta, do wyrobu mokrych karm Gussto dla kotów używa się najwyższej jakości świeżego mięsa, które odpowiada wymaganiom żywności dla ludzi.

Pełnowartościowa mokra karma Gussto dla kotów

Bardzo podoba mi się, że w mokrych karmach Gussto dla kotów nie ma żadnych zbóż ani innych surowców pochodzenia roślinnego, prócz jakiegoś oleju ewentualnie. Przyznaję, że właśnie to skusiło mnie do wypróbowania tych wyrobów.

Brak składników roślinnych wcale nie oznacza, że produkt jest niepełnowartościowy. Przede wszystkim mięso dostarcza kotom praktycznie wszystkie składniki pokarmowe, a ewentualnie niedobory tychże w karmie są uzupełniane przez producenta.

W karmach Gussto nie brakuje niezbędnych witamin, aminokwasów i innych związków, w tym oczywiście tauryny i biotyny. (Tauryna odgrywa szczególną rolę w funkcjonowaniu kocich organizmów, dlatego omawiane pokarmy zawierają jej odpowiednio dużo.) Konserwy marki Gussto cechują się ponadto właściwie zrównoważonym stosunkiem wapnia do fosforu, co zmniejsza ryzyko chorób układu moczowego i nerek.

Mokra karma Gussto dla kotów jest pełnowartościowa, kompletna i dobrze zbilansowana. Oznacza to, że może stanowić jedyny składnik diety futrzaków. Ja, swoim zwierzakom konserwy podaję na zmianę z karmą suchą. Kiedyś mokre karmy stanowiły bardziej urozmaicenie ich diety, obecnie natomiast udział tych wyrobów w posiłkach moich futrzaków jest mniej więcej taki sam, jak karm suchych.

Lekkostrawne mokre karmy Gussto dla kotów

Wedle zapewnień producenta mokra karma Gussto dla kotów jest dietą lekkostrawną. Podając ją od jakiegoś czasu swoim futrzakom, jestem skłonny zgodzić się z tymi słowami.

Wspominałem już, że moja seniorka Tara ma bardzo wrażliwy żołądek i nie toleruje wszystkich pokarmów. Gussto jest jedną z tych kocich karm, które Tara dobrze przyswaja. I nie wymiotuje po jej zjedzeniu (w każdym razie zdarza się jej to bardzo rzadko).

Niewątpliwie lekkostrawność mokrych karm Gussto dla kotów wynika z dobrej jakości tych wyrobów. Jak również z faktu, że są to diety, które zawierają tylko jedno lub dwa źródła białka.

Tak duże ograniczenie źródeł białka, szczególnie w przypadku diet monobiałkowych, przyczynia się nie tylko do tego, że pokarm jest lepiej przyswajalny. Oznacza to także, iż karma może być podawana kotom, które cierpią z powodu nietolerancji pokarmowych. Karmy monobiałkowe stosuje się również, by sprawdzić to, na białko jakiego zwierzęcia uczulony jest kot – tzw. dieta wykluczająca.

Zamknięta receptura mokrych karm Gussto dla kotów

Zaletą mokrej karmy Gussto dla kotów jest również to – a to bardzo ważna cecha – że posiadają one tzw. recepturę zamkniętą. Nazwa ta oznacza, że producent na liście składników podaje nam informację o tym, jakich konkretnie surowców używa do wyrobu swych karm.

W przypadku mokrych karm Gussto producent informuje nas również o procentowej zawartości poszczególnych składników!

Stosowanie receptury zamkniętej jest bardzo ważne – nie ma co do tego żadnej wątpliwości. Dzięki niej wiemy, co podajemy naszemu pupilowi (zachęcam do przeczytania mojego tekstu: Jak czytać etykiety karm dla kotów? – Część 2).

Cechy mokrej karmy Gussto dla kotów

Mokra karma Gussto dla kotów jest:

 • wykonana w 100% ze świeżego mięsa,
 • wolna od składników genetycznie modyfikowanych, GMO-Free,
 • bez cukru,
 • bez zbóż,
 • bez ryżu, kukurydzy, soi i roślinnych substytutów białka,
 • bez glutenu,
 • bez mięsa formowanego/oddzielanego mechanicznie (MOM),
 • bez mączki mięsno-kostnej,
 • bez sztucznych barwników, aromatów i dodatków smakowych,
 • bez utrwalaczy i sztucznych konserwantów,
 • bez emulgatorów i zagęszczaczy.

Gdzie kupić mokrą karmę Gussto dla kotów?

Mokrą karmę Gussto dla kotów znajdziecie w dobrych sklepach zoologicznych. Tam głównie jej szukajcie – jak większość produktów z najwyższej półki raczej nie jest dostępna w supermarketach.

Producentem tych karm jest spółka Petro International. Jest to polska firma, której siedziba mieści się we Wrocławiu, ale karma Gussto produkowana jest w zakładach w Niemczech.

Zapraszam do odwiedzenia jej strony firmowej, dostępnej pod adresem: www.gussto.pl. Znajdziecie tam informację dotyczące samej firmy, jak i oczywiście więcej informacji o prezentowanych w tym tekście produktach.

Rodzaje mokrej karmy Gussto dla kotów

Na dzień dzisiejszy dostępne są dwie linie mokrych karm Gussto dla kotów: zwykła i weterynaryjna. W niniejszym tekście opowiadałem Wam przede wszystkim o pierwszym wariancie, czyli o zwykłych karmach bytowych (chociaż wiele z tego, co napisałem powyżej można odnieść również do karm weterynaryjnych Gussto).

Zabaczmy zatem, jakie rodzaje bytowych karm Gussto znajdziemy w sklepach. Zacznijmy od tego, że dostępne są one w 3 wariantach wagowych:

 1. mokre karmy Gussto w puszkach 400 gramowych,
 2. mokre karmy Gussto w puszkach 200 gramowych,
 3. mokre karmy Gussto w saszetkach 85 gramowych.

Karma Gussto w puszkach ma postać mniej lub bardziej grubo mielonych pasztetów. W niektórych przypadkach mamy do czynienia wręcz z bardzo delikatnymi musami.

Karma Gussto w saszetkach wygląda nieco inaczej. Jest bardziej rzadka i zanurzona w relatywnie sporej ilości sosu. Wynika to z tego, że puszkowana karma Gussto jest pasteryzowana już po zamknięciu w konserwach. Pokarm w saszetkach natomiast przechodzi ten proces jeszcze przed wsadzeniem do saszetek. Co, jak mi powiedziano, wynika po prostu z różnicy materiałów, z jakich wykonuje się puszki i saszetki.

W mokrych karmach Gussto dla kotów nie mamy podziału na wiek zwierzęcia, ani żadnego innego podziału. Poza oczywiście wariantami smakowymi, których jest 8:

 1. mokra karma Gusto z cielęciną,
 2. mokra karma Gussto z cielęciną i królikiem,
 3. mokra karma Gussto z dzikiem,
 4. mokra karma Gussto z indykiem i kaczką,
 5. mokra karma Gussto z indykiem i tuńczykiem,
 6. mokra karma Gussto z kurczakiem,
 7. mokra karma Gussto z łososiem,
 8. mokra karma Gussto z wołowiną.

Mokra karma Gussto Fresh Beef

Mokra karma Gussto ze świeżą wołowiną.

Produkt monobiałkowy – białko pochodzi wyłącznie od jednego gatunku zwierzęcia, w tym przypadku od krów.

Skład mokrej karmy Gussto Fresh Beef: 70% wołowina (w tym ok. 2/3 mięso mięśni i serca, ok 1/3 wątroba, i płuca), 28,8% wywar własny z mięsa, 1% minerały, 0,2% olej z ostropestu.

Składniki analityczne w mokrej karmie Gussto Fresh Beef: białko 10,8%, tłuszcz 6,2%, popiół surowy 2,4%, włókno surowe 0,4%, wilgotność 80%. Zrównoważony stosunek wapno/fosfor 1,14/1 (0,29%/0,24%).

Wartość energetyczna mokrej karmy Gussto Fresh Beef: 102,35 Kcal/100g, 428,28 kJ/100g

Dodatki żywnościowe ważne dla fizjologii odżywiania w mokrej karmie Gussto Fresh Beef (na 1kg): witamina D3 220 IE, witamina E 33 IE, cynk jako siarczan cynku, monohydrat 16,5 mg, mangan jako siarczan manganu (II), monohydrat 3,3 mg, jod jako jodan wapnia 0,825 mg, Tauryna 2000 mg, Biotyna 330 µg.

Mokra karma Gussto Fresh Beef

Mokra karma Gussto Fresh Beef. Konserwa 200g.

Mokra karma Gussto Fresh Calf

Mokra karma Gussto ze świeżą cielęciną.

Jest to wyrób monobiałkowy – żródłem białka są wyłącznie cielęta.

Skład mokrej karmy Gussto Fresh Calf: 70% cielęcina (w tym ok. 2/3 mięso mięśni i serca, ok. 1/3 wątroba, i płuca), 28,8% wywar własny z mięsa, 1% minerały, 0,2% olej z ostropestu

Składniki analityczne w mokrej karmie Gussto Fresh Calf: białko 10,6%, tłuszcz 6,8%, popiół surowy 2,4%, włókno surowe 0,5%, wilgotność 78%. Zrównoważony stosunek wapno/fosfor 1,16/1 (0,29%/0,25%).

Wartość energetyczna mokrej karmy Gussto Fresh Calf: 106,39 Kcal/100g, 445,18 kJ/100g

Dodatki żywnościowe ważne dla fizjologii odżywiania w mokrej karmie Gussto Fresh Calf (na 1kg): witamina D3 220 IE, witamina E 33 IE, cynk jako siarczan cynku, monohydrat 16,5 mg, mangan jako siarczan manganu (II), monohydrat 3,3 mg, jod jako jodan wapnia 0,825 mg, Tauryna 2000 mg, Biotyna 330 µg.

Mokra karma Gussto Fresh Calf

Mokra karma Gussto Fresh Calf. Konserwa 200g.

Mokra karma Gussto Fresh Calf & Rabbit

Mokra karma Gussto ze świeżą cielęciną i królikiem.

Skład mokrej karmy Gussto Fresh Calf & Rabbit: 50% cielęcina (w tym ok. 2/3 mięso mięśni i serca ok 1/3 wątroba i płuca), 20% królik, 28,8% wywar własny z mięsa, 1% minerały, 0,2% olej z ostropestu.

Składniki analityczne w mokrej karmie Gussto Fresh Calf & Rabbit: białko 10,6%, tłuszcz 6,9%, popiół surowy 2,4%, włókno surowe 0,4%, wilgotność 79%. Zrównoważony stosunek wapno/fosfor 1,11/1 (0,30%/0,27%).

Wartość energetyczna mokrej karmy Gussto Fresh Calf & Rabbit: 103,75 Kcal/100g, 434,11 kJ/100g

Dodatki żywnościowe ważne dla fizjologii odżywiania w mokrej karmie Gussto Fresh Calf & Rabbit (na 1kg):: witamina D3 220 IE, witamina E 33 IE, cynk jako siarczan cynku, monohydrat 16,5 mg, mangan jako siarczan manganu (II), monohydrat 3,3 mg, jod jako jodan wapnia 0,825 mg, Tauryna 2000 mg, Biotyna 330 µg.

Mokra karma Gussto Fresh Calf & Rabbit

Mokra karma Gussto Fresh Calf & Rabbit. Konserwa 200g.

Mokra karma Gussto Fresh Chicken

Mokra karma Gussto ze świeżym kurczakiem.

Jedynym źródłem białka są w tym przypadku kurczaki, głownie ich mięśnie i serca. Gussto Fresh Chicken jest więc karmą monobiałkową.

Skład mokrej karmy Gussto Fresh Chicken: 70% kurczak (w tym ok. 2/3 mięso mięśni i serca, ok 1/3 wątroba, żołądki i szyjki), 28,8% wywar własny z mięsa, 1% minerały, 0,2% olej z ostropestu.

Składniki analityczne w mokrej karmie Gussto Fresh Chicken: białko 10,8%, tłuszcz 6,2%, popiół surowy 2,4%, włókno surowe 0,4%, wilgotność 80%. Zrównoważony stosunek wapno/fosfor 1,14/1 (0,28%/0,25%).

Wartość energetyczna mokrej karmy Gussto Fresh Chicken: 97,03 Kcal/100g, 406,02 kJ/100g

Dodatki żywnościowe ważne dla fizjologii odżywiania w mokrej karmie Gussto Fresh Chicken (na 1kg): witamina D3 220 IE, witamina E 33 IE, cynk jako siarczan cynku, monohydrat 16,5 mg, mangan jako siarczan manganu (II), monohydrat 3,3 mg, jod jako jodan wapnia 0,825 mg, Tauryna 2000 mg, Biotyna 330 µg.

Mokra karma Gussto Fresh Chicken

Mokra karma Gussto Fresh Chicken. Konserwa 200g.

Mokra karma Gussto Fresh Salmon

Mokra karma Gussto ze świeżym łososiem.

Kolejna mokra karma marki Gussto, która zawiera jedno źródło białka. W tym przypadku jest nim łosoś.

Skład mokrej karmy Gussto Fresh Salmon: 70% łosoś (w tym 70% świeży łosoś), 28,8% wywar własny z mięsa, 1% minerały, 0,2% olej z ostropestu.

Składniki analityczne w mokrej karmie Gussto Fresh Salmon: białko 10,9%, tłuszcz 8,8%, popiół surowy 2,4%, włókno surowe 0,5%, wilgotność 77%. Zrównoważony stosunek wapno/fosfor 1,07/1 (0,30%/0,28%).

Wartość energetyczna mokrej karmy Gussto Fresh Salmon: 119,33 Kcal/100g, 499,31 kJ/100g

Dodatki żywnościowe ważne dla fizjologii odżywiania w mokrej karmie Gussto Fresh Salmon (na 1kg): witamina D3 220 IE, witamina E 33 IE, cynk jako siarczan cynku, monohydrat 16,5 mg, mangan jako siarczan manganu (II), monohydrat 3,3 mg, jod jako jodan wapnia 0,825 mg, Tauryna 2000 mg, Biotyna 330 µg, miedź jako siarczan miedzi 1,25 mg.

Mokra karma Gussto Fresh Salmon

Mokra karma Gussto Fresh Salmon. Konserwa 200g.

Mokra karma Gussto Fresh Turkey & Duck

Mokra karma Gussto ze świeżym indykiem i kaczką.

Skład mokrej karmy Gussto Fresh Turkey & Duck: 50% indyk (w tym ok. 2/3 mięso mięśni i serca, ok 1/3 wątroba, i szyjki), 20% kaczka (w tym ok. 2/3 mięso serca, ok 1/3 wątroba), 28,8% wywar własny z mięsa, 1% minerały, 0,2% olej z ostropestu.

Składniki analityczne w mokrej karmie Gussto Fresh Turkey & Duck: białko 10,8%, tłuszcz 6,2%, popiół surowy 2,4%, włókno surowe 0,4%, wilgotność 80%. Zrównoważony stosunek wapno/fosfor 1,14/1 (0,32%/0,27%).

Wartość energetyczna mokrej karmy Gussto Fresh Turkey & Duck: 97,47 Kcal/100g, 407,85 kJ/100g

Dodatki żywnościowe ważne dla fizjologii odżywiania w mokrej karmie Gussto Fresh Turkey & Duck (na 1kg): witamina D3 220 IE, witamina E 33 IE, cynk jako siarczan cynku, monohydrat 16,5 mg, mangan jako siarczan manganu (II), monohydrat 3,3 mg, jod jako jodan wapnia 0,825 mg, Tauryna 2000 mg, Biotyna 330 µg.

Mokra karma Gussto Fresh Turkey & Duck

Mokra karma Gussto Fresh Turkey & Duck. Konserwa 200g.

Mokra karma Gussto Fresh Turkey & Tuna

Mokra karma Gussto ze świeżym indykiem i tuńczykiem.

Skład mokrej karmy Gussto Fresh Turkey & Tuna:: 50% indyk (w tym ok. 2/3 mięso mięśni i serca ok 1/3 wątroba i szyjki), 20% tuńczyk, 28,8% wywar własny z mięsa, 1% minerały, 0,2% olej z ostropestu.

Składniki analityczne w mokrej karmie Gussto Fresh Turkey & Tuna:: białko 10,2%, tłuszcz 6,2%, popiół surowy 2,6%, włókno surowe 0,4%, wilgotność 80%. Zrównoważony stosunek wapno/fosfor 1,15/1 (0,30%/0,26%).

Wartość energetyczna mokrej karmy Gussto Fresh Turkey & Tuna:: 95,96 Kcal/100g, 401,53 kJ/100g

Dodatki żywnościowe ważne dla fizjologii odżywiania w mokrej karmie Gussto Fresh Turkey & Tuna (na 1kg): witamina E 33 IE, cynk jako siarczan cynku, monohydrat 16,5 mg, mangan jako siarczan manganu (II), monohydrat 3,3 mg, jod jako jodan wapnia 0,825 mg, Tauryna 2000 mg, miedź jako siarczan miedzi 1 mg, Biotyna 330 µg.

Mokra karma Gussto Fresh Turkey & Tuna

Mokra karma Gussto Fresh Turkey & Tuna. Konserwa 200g.

Mokra karma Gussto Fresh Wild Boar

Mokra karma Gussto ze świeżym dzikiem.

I następna monobiałkowa dieta. Tym razem źródłem białka jest dzik.

Tak na marginesie, na rynku nie brakuje karm z dziczyzną. Określenia „dziczyzna” niekonieczne oznacza jednak mięso z dzika, oznacza różne gatunku zwierząt łownych. W omawianym tu produkcie mamy do czynienia konkretnie z mięsem i innymi częściami ciała dzika – to zaś raczej jest mało spotykane.

Skład mokrej karmy Gussto Fresh Wild Boar: 70% dzik (w tym ok. 2/3 mięso mięśni i serca, ok. 1/3 wątroba i płuca), 28,8% wywar własny z mięsa, 1% minerały, 0,2% olej z ostropestu.

Składniki analityczne w mokrej karmie Gussto Fresh Wild Boar: białko 10,8%, tłuszcz 7,1%, popiół surowy 2,4%, włókno surowe 0,5%, wilgotność 79%. Zrównoważony stosunek wapno/fosfor 1,12/1 (0,29%/0,26%).

Wartość energetyczna mokrej karmy Gussto Fresh Wild Boar: 104,23 Kcal/100g, 436,14 kJ/100g

Dodatki żywnościowe ważne dla fizjologii odżywiania w mokrej karmie Gussto Fresh Wild Boar(na 1kg): witamina D3 220 IE, witamina E 33 IE, cynk jako siarczan cynku, monohydrat 16,5 mg, mangan jako siarczan manganu (II), monohydrat 3,3 mg, jod jako jodan wapnia 0,825 mg, Tauryna 2000 mg, Biotyna 330 µg.

Mokra karma Gussto Fresh Wild Boar

Mokra karma Gussto Fresh Wild Boar. Konserwa 200g.

Kilka słów o weterynaryjnej mokrej karmie Gussto dla kotów

Powiedzmy sobie jeszcze kilka słów o karmach Vet Gussto. Póki co, w linii karm weterynaryjnych Gussto dla kotów dostępne są raptem dwa różne produkty, a adresowane do futrzaków z dwoma różnymi problemami zdrowotnymi. Dlatego zdecydowałem się powiedzieć o nich w tym artykule, a nie poświęcać im osobny tekst.

Karmy weterynaryjne Gussto dla kotów zostały opracowane przy współpracy z lekarzami weterynarii. Jako że są to produkty wspomagające leczenie konkretnych schorzeń u naszych pupili, ich stosowanie powinniśmy skonsultować z lekarzem weterynarii.

Mokre karmy z linii Vet Gussto dostępne są w konserwach o objętości 200 g. Mają postać drobno ziarnistych pasztetów, a właściwie musów.

Jeśli jesteście zainteresowany, więcej o mokrych karmach Gussto linii weterynaryjnej możecie dowiedzieć się na wspomnianej wyżej firmowej stronie producenta.

Mokra karma Vet Gussto Gastro Intestinal

Dieta monobiałkowa, która ma wspierać leczenie chorób układu pokarmowego.

Tak się składa, że miałem okazję wypróbować. Podawałem go mojej Tarze, by unormować zaburzoną pracę jej układu pokarmowego.

Skład mokrej karmy Vet Gussto Gastro Intestinal: 65% indyk (mięso, podroby), 27,6% wywar własny z mięsa, 3% dynia, 2% marchew, 1,1% minerały, 1% olej z łososia, 0,1% babka jajowata, 0,1% MOS, 0,1% FOS.

Składniki analityczne w mokrej karmie Vet Gussto Gastro Intestinal: białko 10,5%, tłuszcz 4,5%, popiół surowy 2,5%, włókno surowe 0,4%, wilgotność 80% wapń 0,27% fosfor 0,20% sód 0,22% potas 0,31% kwasy tłuszczowe Omega-3 0,25% Omega-6 0,75%. Zrównoważony stosunek wapno/fosfor 1,35/1 (0,27%/0,20%).

Wartość energetyczna mokrej karmy Vet Gussto Gastro Intestinal: 88,74 Kcal/100g, 371,29 kJ/100g.

Dodatki żywnościowe ważne dla fizjologii odżywiania w mokrej karmy Vet Gussto Gastro Intestinal (na 1kg): witamina D3 220 IE, cynk jako siarczan cynku, monohydrat 27,5 mg, mangan jako siarczan manganu (II), monohydrat 1,5 mg, miedź jako siarczan miedzi 1mg, jod jako jodan wapnia 0,83 mg, Tauryna 2000 mg, Biotyna 330 µg.

Mokra karma Vet Gussto Renal

Dieta, która ma wspierać leczenie chronicznej lub ostrej niewydolności nerek u kotów.

Skład mokrej karmy Vet Gussto Renal: 82% indyk, gęś i rosół z kurczaka (mięso, podroby), 8% tłuszcz z kurczaka, 5% bataty(słodkie ziemniaki), 1,3% olej z łososia, 1% żurawina, 1% minerały.

Składniki analityczne w mokrej karmie Vet Gussto Renal: białko 6,5%, tłuszcz 11,0%, popiół surowy 2,1%, włókno surowe 0,4%, wilgotność 77% wapń 0,19% fosfor 0,10% sód 0,08% potas 0,30% kwasy tłuszczowe Omega-3 0,42% Omega-6 1,50%. Zrównoważony stosunek wapno/fosfor 1,9/1 (0,19%/0,10%).

Wartość energetyczna mokrej karmy Vet Gussto Renal: 121,77 Kcal/100g, 509,49 kJ/100g

Dodatki żywnościowe ważne dla fizjologii odżywiania w mokrej karmy Vet Gussto Renal (na 1kg): witamina D3 220 IE, cynk jako siarczan cynku, monohydrat 27,5 mg, mangan jako siarczan manganu (II), monohydrat 1,5 mg, miedź jako siarczan miedzi 1,3mg, jod jako jodan wapnia 0,83 mg, Tauryna 2000 mg, Biotyna 330 µg.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcia: Jacek P. Narożniak

Blue_Bis Baner

2 Odpowiedzi do “Mokra karma Gussto dla kotów”

 1. Kupuję Gussto fresh chicken mojemu kotu,z
  cukrzycą oraz suchą Royal Canin diabetic veterinary. 2 razy pół godziny po zastrzyku mokrą a w ciągu dnia i niestety w nocy suchą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *