Kukurydziany żwirek Super Benek Corn dla kotów

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na:

Marka Super Benek istnieje na polskim rynku zoologicznym od wielu już lat. Tak się złożyło, że miałem okazję używać bentonitowego Benka i zawsze byłem zadowolony. Dlatego zdecydowałem się przetestować kukurydziany wariant żwirków tej marki. I oczywiście podzielić się z Wami swoimi wrażeniami. A zatem przed Wami zbrylający się kukurydziany żwirek Super Benek Corn dla kotów. Jakie cechy posiada, co go wyróżnia? Czy się sprawdza, czy może nie?

Cechy fizyczne żwirku Super Benek Corn dla kotów

Pisząc o fizycznych cechach kukurydzianego żwirku Super Benek Corn dla kotów mam na myśli jego wygląd i zapach.

Oczywiście mam świadomość, że wygląd nie jest najważniejszą właściwością ściółek do kocich kuwet i tak naprawdę nie odzwierciedla ich jakości. Nie na darmo jednak stare powiedzenie mówi o kupowaniu oczami. Świadomie czy nie zwracamy uwagę na wygląd produktów i jest to jeden z czynników wpływających na decyzję zakupu.

Co do wyglądu samej ściółki, kukurydzianemu Benkowi nie mogę niczego zarzucić. Żwirek posiada ładną kremowo-złotą barwę granulek. Granulki zaś są bardzo drobne, co również mi się podoba.

Jeśli zaś chodzi o szatę graficzną opakowania, uważam iż też jest w porządku. Design, moim zdaniem, jest nieco sztampowy, ale jakoś tak pozytywnie mi się kojarzy. Przyznaję jednakże, iż widziałem opakowania, które bardziej mi się podobały.

Tak na marginesie. Dużą zaletą jest to, iż torby z prezentowanym tu żwirkiem dla kotów zaopatrzone są w mocne uchwyty. Ułatwia to transportowanie ściółki ze sklepu do domu.

Drugą – dla mnie bardzo ważną – cechą fizyczną kukurydzianego żwirku Super Benek Corn dla kotów jest jego zapach. Wielokrotnie już wspomniałem o tym, iż nie przepadam za roślinnymi żwirkami, zwłaszcza drewnianymi, ze względu na ich specyficzną woń. Odnoszę jednak wrażenie, iż zapach tych ściółek zmienia się korzystne. Albo ja zaczynam się przyzwyczajać.

Super Benek Corn – jak dla mnie – jest praktycznie bezwonny. W każdym razie w swojej nieużywanej formie. Nadmiernie przesiąknięty moczem może wydzielać trochę dziwny zapach. Po prostu trzeba regularnie sprzątać kuwetę – jasne!

Kukurydziany żwirek Super Benek Corn Cat dla kotów – z ekologią za pan brat

Przejdźmy jednak do bardziej istotnych cech żwirku dla kotów, a konkretnie do tej, która jest ważna dla wielu opiekunów futrzaków. Może nawet dla coraz większego grona kociarzy, jak sądzę. Chodzi mi mianowicie o to, że kukurydziany żwirek dla kotów, Super Benek Corn jest całkowicie biodegradowalny i w 100% ekologiczny.

Super Benek Corn produkowany jest bowiem na bazie włókien kukurydzianych, a to surowiec w pełni naturalny i odtwarzalny. Nie zapomnijmy jeszcze, iż kukurydziany Benek pakowany jest w papierowe torby, które też są biodegradowalne i odtwarzalne.

Wszystkie te cechy sprawiają, iż mamy do czynienia z produktem całkowicie przyjaznym dla środowiska.

Bezpieczny dla kotów, a właściwie dla kociąt

Chodzi głównie o kocięta, gdyż to właśnie one wykazuję tendencję do wyjadania ściółki z kuwety. Dorosłego futrzaka jeszcze nigdy na tym nie przyłapałem. Ale też przecież może się im coś takiego przydarzyć.

Producent zapewnia, że naszemu pupilowi nic się nie stanie, skubnie kilka ziarenek kukurydzianego Super Benka. Właśnie dlatego, że wykonany jest z bardzo naturalnego surowca roślinnego.

Zbrylający kukurydziany żwirek Super Benek Corn Cat dla kotów

Super Benek Corn należy do grupy żwirków zbrylających. Dla mnie jest to bardzo ważna właściwość. Zdecydowanie bowiem preferuję zbrylające się żwirki dla kotów. Z jedynym chyba wyjątkiem. Są nim dobrej jakości żwirki silikonowe, które ogólnie mówiąc się nie zbrylają (większość z nich).

Zbrylające się żwirki dla kotów są po prostu bardziej praktyczne, jeśli chodzi o codzienne sprzątanie w kociej toalecie. Odnoszę również wrażenie, że są wydajniejsze od ściółek nie zbrylających się. Oczywiście po warunkiem, iż są dobrej jakości, czyli dobrze się zbrylają.

Muszę Wam powiedzieć, że pod tym względem kukurydziany Benek spełnił moje oczekiwania. Bryłki są bardzo zwarte i nie rozpadają się podczas wybierania ich z kociej toalety.

Żwirek dla kota, który można wyrzucać do toalety

Skoro wspomniałem o sprzątaniu w kuwecie. Zbrylone partie Super Benka Corn rozpadają się po wrzuceniu do wody.

Uwzględniając tę właściwość, producent podpowiada nam, gdzie wyrzucać ten żwirek dla kota. Otóż może być on usuwany drogą sanitarną. Czyli po prostu możemy wyrzucać go do klozetu. Oczywiście nie całą zawartość kuwety za jednym zamachem, tylko pojedyncze bryłki.

Sprawdziłem. Faktycznie po wrzuceniu do wody, bryłki kukurydzianego Super Benka rozpadają się. Ale nie od razu, jakby się można tego spodziewać. Aby bryłka całkowicie się rozpadła musiałem dość intensywnie zamieszać wodę – tekst odbywał się w wiaderku.

W toalecie, przy spuszczaniu, woda również znajduje się w ruchu, zakładam więc, że gdzieś tam w rurach bryłka tej ściółki się rozpada. Wychodzi jednak na to, że nie rozpada się jednak natychmiast po wrzuceniu jej do muszli, jak zapewnia na swojej stronie producent!

Jak to jednak już kilka razy wspominałem w swoich tekstach, ja kociego żwirku do toalety nie wyrzucam. Kocie odchody owszem, ale ściółkę już nie. Wolę ją utylizować przy pomocy kosza na odpady.

Żwirek dla kota, który się nie pyli

Muszę Wam również powiedzieć coś na temat pylenia się prezentowanych tu kukurydzianych żwirków dla kotów. Otóż praktycznie się one nie pylą przy wsypywaniu do kuwety i w późniejszym użytkowaniu.

Żwirek dla kota, który się nie roznosi

Kolejna pozytywna cecha! Super Benek Corn praktycznie się też nie roznosi po mieszkaniu. To znaczy koty go nie roznoszą. Jest to tym bardziej zaskakujące, że ziarenka tej ściółki są drobne i bardzo lekkie. A jednak nie przyczepiają się do kocich łapek (a przynajmniej do łapek krótkowłosych kotów, gdyż tylko takie mieszkają ze mną pod jednym dachem), więc futrzaki nie wyciągają ich z kuwety.

Oczywiście, aby być z Wami całkowicie szczerym. To nie jest tak, że w ogóle go nie wyrzucają (stąd słowo „praktycznie” na początku poprzedniego akapitu). Robią to, ale naprawdę w niewielkim stopniu (bardziej ja rozsypuję ściółkę, gdy sprzątam w kocich toaletach). A to, co ewentualnie wypadnie z kuwety, pozostaje blisko niej, a nie ląduje na drugim końcu mieszkania.

Wydajność Super Benka Corn Cat

A jak to jest z wydajnością kukurydzianego żwirku Super Benek Corn dla kotów? Przecież to jedna z najważniejszych, jeśli nie najważniejsza cecha ściółek do kocich toalet.

Jeśli chodzi o wydajność, to omawiany tu żwirek dla kota z kukurydzy dostaje ode mnie wielki plus. Super Benek Corn bardzo dobrze chłonie wilgoć i zapachy.

A musicie wiedzieć, że moja Tara – o której dużo ostatnio wspominam na tym blogu – często i dużo sika (więcej niż przeciętny futrzak). W jej przypadku opakowanie o pojemności 7 litrów (Super Benek Corn Golden) po miesiącu powoli mi się kończy.

W przypadku drugiej mojej kocicy, młodej i silnej po tym samy czasie zużyłem dopiero nieco więcej niż połowę opakowania 7 litrowego (Super Benek Corn Naturalny) – obecnie u mnie jest tak, że każdy z futrzaków ma swoją kuwetę.

Super Benek Corn – Polski produkt

Z pewnością warto jeszcze podkreślić, iż żwirek dla kota z kukurydzy, który Wam w tym artykule prezentuję, to polski wyrób.

Jego producentem jest polska firma CERTECH, która istnieje na rynku od listopada 1995 roku. Ma ona w swej ofercie kilka innych produktów dla domowych zwierząt, ale to właśnie żwirki dla kotów (bentonitowe) były jej pierwszymi wyrobami, adresowanymi do naszych domowych pupili.

Zapraszam do odwiedzenia strony producenta, gdzie żwirek dla kota z kukurydzy, o którym w tym artykule Wam opowiadam, również opisany.

Rodzaje kukurydzianych żwirków Super Benek Corn Cat dla kotów

Na obecną chwilę istnieją dwie wersje kukurydzianych żwirków Super Benek Corn dla kotów, które różnią się od siebie kształtem granulek – pozostałe cechy są porównywalne. Wszystkie te ściółki dostępne są na dzień dzisiejszy w torbach o pojemności 7 litrów.

Te dwie wspomniane linie Super Benka Corn to:

  • kruszon,
  • mini pellet.

Kukurydziany żwirek Super Benek Corn Cat w formie mini pelletu

O ile mi wiadomo, to nowość na rynku, dlatego zacznę od kukurydzianego Super Benka w formie mini pelletu.

Producent nie nazywa tego żwirku mini pelletem (nie spotkałem się z tą nazwą w żadnych materiałach reklamowych marki), ale jak dla mnie właśnie taką postać ma ta ściółka. Takie malutkie wałeczki o średnicy około 2 milimetrów oraz długości kilku milimetrów (mniej więcej do 8 milimetrów).

Brak ostrych krawędzi i mały rozmiar – idealna ściółka dla kociąt, gdyż nie podrażnia ich łapek.

Kukurydziany Super Benek Corn w tej postaci dostępny jest na chwilę obecną w jednej wersji:

  • kukurydziany żwirek Super Benek Corn Golden.

Żwirek dostępny w opakowaniach 7 litrowych.

Kukurydziany żwirek Super Benek Corn dla kotów

Kukurydziany żwirek Super Benek Corn Golden. 7 litrów.

Kukurydziany żwirek Super Benek Corn Cat w formie kruszonu

Kruszon – klasyczna forma żwirków dla kotów. Typowa głównie dla ściółek mineralnych, ale charakterystyczna również dla roślinnych żwirków zbrylających się. Tak mi się przynajmniej wydaje, że większość tego typu roślinnych wypełniaczy kocich kuwet ma właśnie taką postać.

Kukurydziane żwirki Super Benek Corn w formie kruszonu cechują się drobną granulacją. Ziarenka są kanciaste, ale relatywnie miękkie. Myślę więc, że ściółki te nadają się również dla małych kociąt.

W tej kategorii omawianych tu żwirków dla kota z kukurydzy znajdziemy obecnie trzy warianty zapachowe.:

  • kukurydziany żwirek Super Benek Corn Cat naturalny (o naturalnym zapachu kukurydzy),
  • kukurydziany żwirek Super Benek Corn Cat o zapachu świeżej trawy,
  • kukurydziany żwirek Super Benek Corn Cat o zapachu morskiej bryzy.

Jak to już jednak wspomniałem na początku tego tekstu, ja niemal w ogóle nie wyczuwam tych woni – muszę przyłożyć ściółkę niemal do samego nosa, by coś tam wywęszyć. Dlatego napisałem, że Super Benek Corn Cat jest praktycznie bezwonny.

Mnie to nie przeszkadza, że nie czuję wymienionych wyżej zapachów. Podejrzewam jednak, że niektórzy kociarze mogą czuć się rozczarowani.

Dostępne opakowania w przypadku żwirku naturalnego to 6 litrów, 7 litrów, 14 litrów, 25 litrów, 40 litrów; w przypadku pozostałych dwóch wariantów to 7 litrów, 14 litrów i 25 litów.

Kukurydziany żwirek Super Benek Corn dla kotów

Kukurydziany żwirek Super Benek Corn Naturalny. 7 litrów.

Kukurydziany żwirek Super Benek Corn dla kotów

Kukurydziany żwirek Super Benek Corn o zapachu świeżej trawy. 7 litrów.

Kukurydziany żwirek Super Benek Corn dla kotów

Kukurydziany żwirek Super Benek Corn o zapachu morskiej bryzy. 7 litrów.

Kukurydziany żwirek Super Benek Corn Cat dla kotów – Produkt, który mogę Wam polecić

Podsumowując: Zdecydowanie muszę wystawić bardzo pozytywną recenzję kukurydzianym żwirkom Super Benek Corn dla kotów. Po prostu to naprawdę bardzo dobrej jakości produkty!

W sumie to spodziewałem się, że tak właśnie może być, gdyż miałem już do czynienia z marką Super Benek (o czym wspomniałem na wstępie). I po raz kolejny marka mnie nie zawiodła.

Dlatego z całą odpowiedzialnością mogę polecić Wam kukurydzianego Super Benka – wypróbujcie go sami! Jeśli nie wiecie, jaki wybrać żwirek dla kota, możecie spróbować wybrać właśnie ten. A może już go stosowaliście? Jeśli tak, dajcie znać w komentarzach, co o nim myślicie.

Tekst i zdjęcia: Jacek P. Narożniak

Blue_Bis Baner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *