Koty, których nie można prezentować na wystawach FIFe

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na:

FIFe (Fédération Internationale Féline) ma dość restrykcyjne podejście do hodowli kotów. Wprowadziła liczne przepisy ograniczające hodowlę i wystawianie niektórych kotów.

Jakie koty nie mogą pojawić się na wystawach FIFe?

Istnieją dwie grupy kotów, których członkowie zarządu FIFe nie chcą widzieć na wystawach, które odbywają się pod patronatem tej organizacji.

Do pierwszej należą wszystkie dzikie gatunki kotowatych, jak żbiki i serwale. Doskonale potrafię to zrozumieć. Miejsce tych zwierząt jest w naturze a nie na wystawowych ringach. Nie są to udomowione gatunki.

FIFe nie uznaje też ras, które zostały wyhodowane w oparciu o dzikie koty. Mówiąc jednak szczerze w tym przypadku organizacja ta nie jest zbyt konsekwentna. Mam tu na myśli koty bengalskie. Rasa ta widnieje w rejestrach FIFe, choć uzyskana została poprzez skojarzenie kota domowego z dzikim kotem bengalskim.

Drugą grupą są rasy, które cechują się zaburzeniami rozwojowymi szkieletu. Dlatego FIFe nie uznaje szkockich foldów (osteochondrodysplazja) oraz munchkinów (achondroplazja). Zabronione jest też prezentowanie kotów, które miał wśród swoich przodków zwierzęta z takimi wadami.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: phanefelin, Flickr.com

O autorze

Jacek P. Narożniak

Autor tej strony - Wielbiciel i wieloletni hodowca kotów oraz koci behawiorysta. Miłość do kotów często łączy z pracą. Jego artykuły o kotach publikowane są na wielu stronach internetowych. Współpracował między innymi z nieistniejącym już magazynem KOT, przez cały okres jego wydawania.

Blue_Bis Baner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *