Kosmetyki dla kotów

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na:

Bywa i tak, że opiekun kota ma mniej kosmetyków, aniżeli jego podopieczny. Naprawdę! To wcale nie jest takie nieprawdopodobne. Zwłaszcza, gdy ów opiekun jest facetem, a jego futrzak należy do rasy kotów, zwanych persami. Kosmetyki dla kotów to ogromnie rozbudowany dział rynku zoologicznego. Niektóre z nich są bardzo drogie.

Kosmetyki do pielęgnacji futra kotów

Jeśli o różnorodności i wysokiej cenie mowa, to prym wiodą tu zdecydowanie kosmetyki do pielęgnacji futra kotów. Nie ma w tym nic dziwnego,  biorąc choćby pod uwagę to, jak ważny jest stan okrywy włosowej u kotów wystawowych. A głównie wystawcy kotów używają najlepszej klasy szamponów dla kotów, odżywek do włosów dla kotów, pudrów dla kotów i całej reszty.

Kosmetyki do pielęgnacji oczy kotów

Różnorodność kosmetyków do pielęgnacji oczu kotów nie jest już tak wielka. Wyróżniamy tu dwa rodzaje: preparaty, którymi płuczemy gałki oczne oraz środki stosowane wokół oczu.

Kosmetyki do pielęgnacji uszu kotów

Kosmetyki do pielęgnacji uszu kotów to oczywiście specjalne preparaty, które pomagają usunąć woskowinę zgromadzoną w kanałach słuchowych.

Kosmetyki do pielęgnacji zębów kotów

Koty za myciem zębów nie przepadają – nie da się temu zaprzeczyć. Istnieją jednakże kosmetyki do pielęgnacji zębów kotów –  pasty i inne preparaty do czyszczenia zębów i odświeżania pyszczydła.

Kosmetyki do pielęgnacji łap kotów

Kosmetyki do pielęgnacji łap kotów to dokładniej mówiąc kosmetyki do pielęgnacji poduszeczek kocich. Głównie maści. Przydatne są nam, gdy mamy kota wychodzącego – zwłaszcza zimą.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Nickolas Titkov from Moscow,
Russian Federation (BEN Magiccastle Onyx)
[CC BY-SA 2.0], via Wikimedia Commons

Blue_Bis Baner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *