„Kocie” poduszki dla kotów i ludzi oraz inne wyroby ART EM Rękodzieło

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na:

Jak już może wiecie, niedawno wybrałem się na Wystawę Kotów Rasowych w Warszawie (możecie niej przeczytać TUTAJ). Wróciłem z niej z… kotem. Nie! Nie z żywym, ale z poduchą w kształcie kota. Zabawnym gadźetem, który może służyć zarówno naszym mruczących pupilom, jak i nam. I właśnie o tych „kocich” poduszkach dla kotów i ludzi chciałbym trochę Wam powiedzieć.

Wyroby art eM Rękodzieło – legowiska dla kota i nie tylko

Nie tylko legowiska i nie tylko dla kotów! Ale po kolei.

Na każdej wystawie kotów zjawiają się także różni producenci i dystrybutorzy karm dla kotów oraz rozmaitych akcesorii i gadżetów dla kotów i z kocimi motywami. Na wrześniowej wystawie w tym roku stoisk nie było dużo, ale przyciągały uwagę.

Na jednym z tych stoisk znajdowały się na poduchy, pufy i inne wyroby z kolorowych tkanin. Oczywiście produkty te miały kształt kotów i innych zwierząt. Wszystkie pochodziły małej pracowni rękodzielniczej ART EM.

Jak łatwo się domyślić z rodzaju pracowni, wszystkie powyższe przedmioty wytwarzane są ręcznie. Ręcznie szyte poduszki, siedziska, zabawki, materace. A skoro ręcznie, to raczej nie znajdziemy dwóch identycznych. Mogą być podobne, ale będą się różnić szczegółami.

Różnorodność i niepowtarzalność, moim zdaniem, zwiększają tylko atrakcyjność tych, i tak interesujących, wyrobów.  Są one bardzo ładne i starannie wykonane. Kawał porządnej ręcznej roboty.

Mnie wpadła w oko poducha w kształcie kota. Wykonana z białej tkaniny w czarne koty. Z antyalergicznym wypełnieniem. Uszy kota-poduchy szeleszczą, co z pewnością podniesie jej atrakcyjność w oczach naszych futrzaków, zwłaszcza tych najmłodszych. A w takim właśnie celu ją nabyłem.

Taka poducha w kształcie kota to doskonałe i niebanalne legowisko dla kotów (kolejne kocie legowisko w domu!). Może też spełniać rolę zabawki. Wspomniane szeleszczące uszy zachęcą zwierzaka do zabawy – jak wiadomo koty lubią takie rzeczy.

Takie gadźety mogą służyć nie tylko naszym futrzakom. Dla ludzi też się nadają. Nawet dla dzieci. Nabyta przeze mnie poducha nie ma bowiem elementów, które mały człowiek mógłby połknąć (z tego powodu jest to produkt bezpieczny dla zwierząt – futrzak nie odgryzie tu czegoś, czym mógłby się udławić).

Wszystkie wyroby z pracowni ART EM, które oglądałem na wspomnianej wystawie kotów nadawały się i dla kotów, i dla ludzi. Pufy w kształcie żółwi i wielorybów, materacyki w formie jamników itd.

Pracownia ART EM Rękodzieło

Uważam, że warto otaczać się atrakcyjnymi i niebanalnymi przedmiotami. Przyjemnie jest również posiadać coś niepowtarzalnego, czego nie mają inni. A rzeczy robione ręcznie takie właśnie są. Z tego też powodu i dlatego, że są atrakcyjne i dobrze wykonane, wyroby ART EM Rękodzieło wpadły mi w oko.

To niewielka pracownia, mieszcząca się pod Warszawą. Funkcjonuje od kilku lat, tworząc takie fajne rzeczy: zabawki, poduszki, pufy i inne gadżety. Możecie je nabyć między innymi w internetowym sklepie, który znajdziemy pod adresem: http://artem.sellingo.pl/. Dla zainteresowanych podaję też adres strony ART EM Rękodzieło: http://www.artem-rekodzielo.pl/.

„Kocie” poduszki dla kotów i ludzi oraz inne wyroby ART EM Rękodzieło

„Kocie” poduszki dla kotów i ludzi oraz inne wyroby ART EM Rękodzieło

„Kocie” poduszki dla kotów i ludzi oraz inne wyroby ART EM Rękodzieło

„Kocie” poduszki dla kotów i ludzi oraz inne wyroby ART EM Rękodzieło

Tekst I zdjęcia: Jacek P. Narożniak

Blue_Bis Baner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *