Jakie zabawki wybrać dla kota?

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na:
O tym, że koty uwielbiają się bawić, nie trzeba chyba nikomu mówić, prawda? Chętnie bawią się nie tylko kocięta, ale również koty dorosłe, a nawet te w podeszłym wieku (choć one robią to już rzadziej). Dlatego warto zaopatrzyć pupila w odpowiednie zabawki. Tylko jakie zabawki kupić kotu?

Dlaczego kot potrzebuje zabawek?

Może na wstępie odpowiedzmy sobie, dlatego koty potrzebują zabawek. Powiedzieliśmy sobie powyżej, że nasze futrzaki lubią się bawić, ale dlaczego? Otóż nie chodzi tylko o zabijanie nudy. Zabawa to coś znacznie ważniejszego!

Zabawa ma dla naszych mruczących podopiecznych bardzo duże znaczenia, zwłaszcza dla kociąt. Bawiąc się, zwierzaki ćwiczą i rozwijają swoje umiejętności walki i polowania, które później wykorzystują w życiu. A zabawa rozwija nie tylko sprawność fizyczną, ale również psychiczną.

Dlaczego o tym wspominam? Otóż dlatego, że odpowiednio dobrane zabawki dla kota mogą pomóc naszym podopiecznym rozwijać się fizycznie i psychicznie. Dlatego warto kupować je futrzakom, szczególnie tym najmłodszym.

Jakie zabawki kupić kotu?

Skoro już wiemy, do czego kot potrzebuje zabawek, powiedzmy sobie, jakie zabawki najlepiej się dla niego nadają. A trzeba przyznać, że ich wybór jest ogromny. Tak duży, że czasami trudno wybrać te najbardziej odpowiednie. Wbrew pozorom jednak aż tak kłopotliwe to nie jest, jak się wydaje.

Zastanówmy się. Koty lubią zabawy, które imitują polowanie. Stanowią one ulubioną rozrywkę szczególnie tych futrzaków, które nie wychodzą na dwór, więc nie mają okazji polować naprawdę. W tym przypadku zabawa pomaga im zaspokoić tzw. instynkt łowiecki. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się wszelkiego rodzaju piłeczki, „myszki”, wędki itp. Wszystkie zabawki dla kotów, które można gonić, chwytać, podrzucać itd.

Na tym jednak nie koniec. Koty jak wiemy polują z zasadzki. Nie gonią ofiar, tylko się do nich podkradają. Tym, między innymi, tłumaczy się niebywała skłonność naszych mruczących pupili do różnych pudeł, kartonów i innych przedmiotów, do których można wchodzić. Dlatego doskonałą zabawką dla naszego pupila jest tunel dla kota. Można się w nim chować, można się zaczajać na „zdobycz” lub… na towarzysza zabawy.

Jakie zabawki wybrać dla kota?

Tunel dla kota to bardzo uniwersalny produkt. Może służyć nie tylko do zabawy, ale również spełniać rolę legowiska. Nasze futrzaki lubią przecież sypiać w budkach, a nawet kartonowych pudełkach. A to dlatego – jak się uważa – że mogąc się schować podczas snu czują się bezpieczniej i jest im cieplej. Dobrze byłoby więc, by tunel, jak podarujemy naszemu podopiecznemu był wysłany wewnątrz miękkim materiałem. Dobrze byłoby też, by był odpowiednio stabilny.

Mówiąc o najlepszych zabawkach dla kota, nie powinniśmy zapomnieć o tzw. zabawkach interaktywnych. To również doskonały wybór. Takie zabawki bowiem pobudzają zwierzaka do aktywności i jeszcze korzystniej działają na rozwój jego intelektu.

A skoro wspomnieliśmy wyżej o materiałach. Kupując zabawki dla kota, zwracajmy uwagę z jakich surowców są wykonane. Powinny być one bezpieczne dla zwierząt. Podobnie jak zabawki dla dzieci, również zabawki dla kotów nie mogą być wyprodukowane ze szkodliwych surowców. Zabawki nie powinny również posiadać części, które łatwo mogą zostać oderwane i połknięte przez kocia.

Przygotowano w ramach współpracy z John Dog
Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie główne: Pixabay.com
Zdjęcie zabawki: John Dog

Blue_Bis Baner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *