Gdzie kupić kota?

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na:

Poprzednio dowodziłem, że nie kupno kociaka nie jest gorsze od jego adopcji. A zresztą skąd wziąć kota rasowego? Znalezienie takowego w schronisku dla zwierząt jest raczej mało prawdopodobne. Pozostaje nam zatem kupienie go. Tylko gdzie?

Rasowe koty kupujemy u hodowcy!

Dokładnie tak! Jeśli chcemy, by członkiem naszej rodziny został rasowy kot, powinniśmy odwiedzić hodowcę interesującej nas rasy futrzaków. I to hodowcę z prawdziwego zdarzenia. Hodowcę, który jest zarejestrowany z klubie felinologicznym; który troszczy się o swoje zwierzęta; dla którego ich dobro jest ważniejsze od zysku ze sprzedaży kociąt.

Aby takiego hodowcę kotów rasowych znaleźć możemy skontaktować się z klubem felinologicznym, przespacerować się na wystawę kotów lub poszukać w internecie. Zawsze jednak powinniśmy sprawdzić, czy mamy do czynienia z uczciwym człowiekiem. O tym, w jakiś sposób zorientować się, czy mamy do czynienia z prawdziwym hodowcą, a nie producentem będę jeszcze pisał.

A gdzie nie kupować kociąt?

Na pewno nie należy kupować kociąt na bazarach, giełdach i tym podobnych miejscach! Tam możemy spotkać jedynie producentów kotów. Szanujący się hodowcy nie wystawiają również swoich kociaków na Allegro i innych tego typu serwisach. Kot to nie rzecz!

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: pixabay.com

Blue_Bis Baner

Jednak odpowiedź do “Gdzie kupić kota?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *