Bentonitowy żwirek Canadian Cat dla kotów

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na:

W moim cyklu o ściółkach do kocich kuwet sporo pisałem ostatnio o żwirkach roślinnych. Tym razem, dla odmiany, postanowiłem zaprezentować Wam ściółkę bentonitową. To  wysokiej jakości zbrylający się bentonitowy żwirek Canadian Cat dla kotów. Produkt, który z czystym sumieniem mogę Wam polecić!

Właściwości zbrylającego się bentonitowego żwirku Canadian Cat dla kotów

Zacznę od właściwości bentonitowego żwirku Canadian Cat dla kotów, co wyjaśni Wam, dlaczego uważam go za godnego polecenia. Przede wszystkim muszę podkreślić, że pod tym względem, produkt ten umieszczam w ścisłej czołówce najlepszych bentonitowych żwirków dla kotów, jeśli nie wszystkich ściółek dla kotów w ogóle. Jestem z niego wyjątkowo zadowolony!

Nie da się bowiem zaprzeczyć że bentonitowy żwirek dla kotów, Canadian Cat cechuje się niezwykle dużą chłonnością wilgoci i zapachów. To oczywiście największa zaleta tego produktu – o to nam przecież chodzi, prawda? Chcemy, by ściółka, którą wsypujemy do kociej kuwety idealnie pochłaniała wilgoć i zapachy.

Muszę Wam powiedzieć, że od dawna nie używałem żwirku dla kotów, który tak dobrze pod tym względem się sprawdzał.

O wysokiej chłonności wilgoci świadczy między innymi to, że kocie odchody po krótkim pobycie w kuwecie zostają niemal całkowicie wysuszone. Mocz zaś szybko pochłonięty. Oczywiście woń moczu i odchodów również zostaje błyskawicznie zneutralizowany. W efekcie, nawet jeśli zdarzy się Wam nieco zaniedbać swoje obowiązki związane ze sprzątaniem w kuwecie dla kota, nie dolatują z nich żadne przykre zapachy!

Jak już wspomniałem, bentonitowy żwirek Canadian Cat dla kotów jest żwirkiem zbrylającym się. Bryłki tej ściółki, które powstają pod wpływem działania moczu, są bardzo zwarte i zadziwiająco małe – albo moja kotka ostatnio oddaje mocz mniejszymi porcjami, albo to właściwość omawianej tu ściółki. Nie rozpadają się przy wyjmowaniu, co bardzo ułatwia sprzątanie w kuwecie.

Co ciekawe, zdolność do zbrylania się żwirku dla kotów, Canadian Cat, nie obniża się nawet, jeśli w jego warstwa w kuwecie jest dużo cieńsza niż 5 centymetrów. A jak wiadomo, zaleca się zwykle, by warstwa ściółki wynosiła przynajmniej 5 centymetrów.

Wydajność zbrylającego się bentonitowego żwirku Canadian Cat dla kotów

Wymienione wyżej cechy żwirków dla kotów bezpośrednio wpływają na ich wydajność. Jak się zapewne już domyślacie, wydajność zbrylającego się bentonitowego żwirku Canadian Cat dla kotów oceniam bardzo wysoko. Torba o pojemności 10 litrów w przypadku jednego przeciętnego futrzaka powinna wystarczyć Wam dla grubo ponad 2 miesiące.

Inne cechy zbrylającego się bentonitowego żwirku Canadian Cat dla kotów

Ludzie zwracają dużą uwagę na wygląd kupowanych przez siebie produktów. Ze żwirkami dla kotów jest podobnie. Atrakcyjna wizualna ściółka przyciąga naszą uwagę. A jak pod tym względem wypada prezentowany w tym tekście produkt?

Otóż, bardzo podoba mi się wygląd bentonitowego żwirku Canadian Cat dla kotów. Mam tu na myśli zarówno wygląd opakowania, jak i samej ściółki. Zacznę od szaty graficznej opakowania, w których sprzedawany jest ten produkt. Moim zdanie wygląda ona bardzo atrakcyjnie, wręcz ekskluzywnie, jeśli mogę się tak wyrazić.

Opakowanie bentonitowego żwirku Canadian Cat dla kotów utrzymane jest w czarnej barwie. Jest to co prawda kolor, który może wzbudzać mieszane uczucia, niemniej jednak w połączeniu z kolorami srebrnym i szarym świetnie się prezentuje. Ciekawy jestem, co Wy o tym sądzicie?

Sam bentonitowy żwirek Canadian Cat dla kotów cechuje się jasno szarą barwą. Być może biały byłbym atrakcyjniejszy, ale w moim odczuciu ta szara barwa ziaren ściółki dobrze współgra z szatą graficzną opakowania.

Bentonitowy żwirek Canadian Cat dla kotów jest ściółką o bardzo drobnej granulacji. To kolejny plus tej ściółki. Z niejednego powodu. Prze de wszystkim, drobno ziarniste ściółki zwykle lepiej się brylują od grubo ziarnistych – tak przynajmniej wynika z moich obserwacji.

Żwirki dla kotów, o małych ziarnach są ponadto przyjemniejsze w dotyku. Chodzi mi tu oczywiście o doznania kotów, które po nich stąpają. Z pewnością ma to znaczenie dla młodych zwierząt i tych, które dopiero uczą się korzystać z kuwety. Żwirek Canadian Cat dla kotów przypomina bardzo delikatny piasek, zarówno pod względem wyglądu, jak i dotyku.

Chociaż bentonitowy żwirek Canadian Cat dla kotów jest drobno ziarnisty moja kocica niemal w ogóle go nie wyrzuca z kuwety i nie roznosi po mieszkaniu. A niestety w przypadku ściółek o drobnej granulacji dość często się zdarza.

Surowcem używanym do wyrobu żwirku Canadian Cat dla kotów jest w 100% specjalnie wyselekcjonowany bentonit, który poprzez podwójną aktywację uzyskał optymalne parametry wydajności. Producentem bentonitowego żwirku Canadian Cat dla kota jest polska firma Certech.

Wady cechy zbrylającego się bentonitowego żwirku Canadian Cat dla kotów

Być może wiecie, że zawsze staram się szczerze pisać o produktach dla kotów. O ich zaletach i wadach. A rzadko bywa tak, że oceniany przeze mnie produkt ma tylko same zalety (lub wady). Jeśli chodzi o bentonitowy żwirek Canadian Cat dla kotów, o zaletach już się rozpisałem. A wady? Znalazłem tylko jedną – pyli, gdy się go wsypuje do kuwety.

Rodzaje zbrylającego się bentonitowego żwirku Canadian Cat dla kotów

Na stronie Certechu widnieją trzy rodzaje zbrylającego się bentonitowego żwirku Canadian Cat dla kotów. Dotarła do mnie jednak informacja, że jeden z nich, Canadian Cat Baby Powder, ma zostać wycofany z produkcji i w sprzedaży zostaną tylko dwa warianty tej ściółki. I właśnie te miałem okazję przetestować. A są to:

  • Canadian Cat Natural – żwirek o zapachu naturalnym,
  • Canadian Cat Lawender – żwirek o zapachu lawendy.

Obydwa warianty dostępne są w opakowania o pojemności 10 litrów.

Canadian cat natural – zbrylający się bentonitowy żwirek o zapachu naturalnym

Żwirki tego typu określa się często mianem bezzzapachowych. Oczywiście nie jest to zbyt trafna nazwa, ponieważ ściółki te mają swój zapach. Chodzi o to, że nie dodaje się do nich żadnych substancji zapachowych. Naturalna woń żwirku Canadian Cat Natural jest bardzo słaba i nawet przyjemna dla nosa.

bentonitowy żwirek Canadian Cat dla kotów- naturalny

bentonitowy żwirek Canadian Cat dla kotów- o zapachu naturalnym

Canadian Cat Lawender – zbrylający się bentonitowy żwirek o zapachu lawendy

Jeśli nie przepadacie za tą wonią, może zainteresuje Was fakt, że zapach te jest bardzo delikatny – przynajmniej w moim odczuciu. A niektóre żwirki zapachowe mają bardzo intensywną woń.

bentonitowy żwirek Canadian Cat dla kotów- lawendy

bentonitowy żwirek Canadian Cat dla kotów- o zapachu lawendy

Tekst i zdjęcia: Jacek P. Narożniak

Blue_Bis Baner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *